واشنگتن فری بیکن: قانونگذاران جمهوریخواه آمریکایی: رژیم ایران هر توافق هسته‌یی با بایدن را مُرده فرض کند

0
65
تحریمهای بین المللی

بنا به گزارش واشنگتن فری بیکن رهبران حزب جمهوری خواه امروز پنجشنبه۱۳ آبان گفته‌اند رژیم ایران بایستی هر توافق با دولت «جو بایدن»، رئیس‌جمهور آمریکا که از حزب دموکرات است را از همان آغاز مرده فرض کند.
فری بیکن به‌نقل از رهبران حزب جمهوری خواه نوشته که آنها می‌خواهند این پیام مستقیم را به رژیم ایران ارسال کنند که بایدن از هیچ اختیاری برای دادن وعده ابدی رفع تحریم‌ها برخوردار نیست.

قانونگذاران آمریکایی گفته‌اند که رفع تحریم‌ها در اختیار کنگره است و جمهوری‌خواهان تمامی آنچه در توان دارند را برای حصول اطمینان از بازگشت تحریم‌ها به کار خواهند گرفت.به‌نوشته فری بیکن، با توجه به جمیع این شرایط، جمهوری‌خواهان ممکن است در کمتر از یک سال توافق احتمالی میان دولت بایدن برای ورود به برجام را از اثر بیندازند.
«جیم بانکز»، یکی از اعضای کمیته نیروهای مسلح مجلس نمایندگان که ریاست کمیته مطالعاتی جمهوری‌خواهان را به عهده دارد گفت: «هر گونه وعده رفع تحریم‌ها که از سوی تیم بایدن داده شود اتفاقی فیصله یافته نیست».
«جو ویلسون»، عضو کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا هم گفته که وعده بایدن به ایران، بی‌معنا است. او گفت: «رئیس‌جمهور بایدن از اختیار تصمیم‌گیری به جای کنگره برخوردار نیست و قوه مجریه نمی‌تواند کنگره را محدود کند».
او اضافه کرد: «کمیته مطالعاتی جمهوری‌خواهان این را روشن کرده که وقتی اکثریت را در دست بگیرد برای وضع تمامی تحریم‌های رفع شده از سوی دولت بایدن تلاش خواهد کرد».گروهی از نمایندگان کنگره طرح‌هایی ارائه کرده‌اند که خواستار منوط کردن بازگشت آمریکا به برجام به کسب مجوز از کنگره است.
گروهی از سناتورها می‌گویند توافق با رژیم ایران توسط دولت «جو بایدن» بایستی به شکل معاهده باشد. طبق قوانین آمریکا، معاهده‌ها به تأیید دو سوم اعضای مجلس سنا برسند.
علاوه بر این، گروهی از نمایندگان کنگره طرحی به نام «قانون فشار حداکثری» پیشنهاد داده‌اند که از حمایت ۱۰۹ عضو مجلس نمایندگان آمریکا برخوردار است (فری بیگن ۱۳آبان).

اشتراک گذاری

کامنت بگذارید

Please enter your comment!
Please enter your name here