چهار سناتور جمهوریخواه خواستار اجرای طرح قانون جهانی گروگان‌گیری شدند

0
45

شنبه 17آوريل 2021

چهار سناتور جمهوریخواه با ارائه مجدد طرح قانون جهانی گروگان‌گیری، خواستار آن شدند که رئیس‌جمهور آمریکا مقامات کشور‌هایی را که شهروندان آمریکایی را گروگان می‌گیرند، تحریم کند.
در بیانیه‌یی که توسط دفتر سناتور تام کاتن روز جمعه ۲۷فروردین منتشر شد، آمده است چهار نماینده جمهوریخواه در سنا – تام کاتن از ایالت آرکانزاس، تد کروز از ایالت تگزاس، تد یانگ از ایالت ایندیانا، و ریک اسکات از ایالت فلوریدا – این طرح را ارائه کرده‌اند.
قانونی به نام قانون رابرت لوینسون برای بازپس‌گیری گروگانها و پاسخگو قرار دادن گروگان‌گیری، خردادماه سال گذشته در سنا تصویب شد. این قانون، نهادها و راه‌کارهایی را برای رسیدگی به وضعیت شهروندان آمریکایی که در خارج از کشور به ناحق دستگیر و زندانی می‌شوند، پایه‌گذاری می‌کند.
سناتور تام کاتن با تأکید بر این‌که آمریکا هرگز نباید اخاذی از طریق گروگان‌گیری را قبول کند و چنین کاری مستحق عواقب سنگین است و این طرح، آن را عملی خواهد کرد.
سناتور اسکات افزود، تروریستها و دشمنان ما نباید تحت هیچ شرایطی اجازه پیدا کنند که آمریکایی‌ها را گروگان بگیرند و هم‌چنان از آمریکا منتفع شوند. این طرح پیامی واضح می‌فرستد، اگر آمریکایی‌ها را بربایید، با عواقب سنگینی روبه‌رو خواهید شد.
سناتور تد کروز نیز با اشاره به این‌که هدف او از پیوستن به این تلاش، حصول اطمینان از تحریم شدن رژیم‌ها و تروریست‌های بی‌رحمی که آمریکایی‌ها را گروگان می‌گیرند است، گفت: این نبردی است که من در طول مدت خدمتم در سنا، از جمله علیه سران رژیم ایران که دیپلمات‌های ما را در سال۱۹۷۹ بازداشت کردند، به آن پرداخته‌ام.
سناتور تد یانگ با ارسال پیامی تأکید کرد که طرح قانون جهانی گروگان‌گیری نسبت به بهای سنگین گروگان گرفتن شهروندان آمریکایی هشدار می‌دهد.

رژیم آخوندی از افراد دو تابعیتی به‌عنوان گروگان استفاده می‌کند تا از دولتهای غربی پول و امتیاز بگیرد. وزارت‌خارجه آمریکا بارها بازداشت بی‌دلیل و خودسرانه شهروندان آمریکا و کشورهای دیگر، از جمله ایرانیان دوتابعیتی، توسط رژیم ایران را محکوم کرده و خواستار آزادی بلافاصله و بی‌قید و شرط آنها شده است.

اشتراک گذاری

کامنت بگذارید

Please enter your comment!
Please enter your name here