یادبود اینترنتنی قاسم سلیمانی با شعارهای ضدایرانی مختل شد

0
9

العربیه انگلیسی، ۴ ژانویه۲۰۲۱

بقلم نیکولاس مورگن

جلسه اینترنتی یادبودی که توسط سفارت ایران در ترکیه برای اولین سالگرد مرگ قاسم سلیمانی ژنرال ایرانی که توسط پهپاد آمریکا سال گذشته کشته شد، توسط کاربران سایتهای اجتماعی ترکیه مختل شد و آنها او را قاتل خواندند.

در حالی که گفتگوها ادامه داشت، جلسه زوم پر از شعارهای ”قاتل ایران“ شد که از کاربران ترکی با شعار مشترک ”سلیمانی قاتل“ داده می‌شد.

سفارت به‌خاطر اختلال مستمری که از سوی شعاردهندگان ضدایرانی سر داده می‌شدمجبور به توقف جلسه شد. این نفی آشکار میراث سلیمانی توسط برخی در ترکیه، نشانگر میراث متناقص او در این کشور است.

برخی او را جنایتکار جنگی هم ردیف دشمنان آنکارا می‌دانند، اما برخی او را سمبل مقاومت علیه (دشمنان آنکارا) می‌دانند.

همزمان با جلسه یادبود در این سفارت، جلسه دیگری توسط اتحادیه جوانان ضدامپریالیسم جهانی (WAYU) به‌صورت آنلاین برای یادبود این فرمانده کشته شده ایرانی برگزار شد. دکتر فوئاد ایزدی استاد دانشگاه تهران در این جلسه حضور داشت و تأکید کرد که مرگ سلیمانی ایران را نه ضعیفتر بلکه متحد‌تر کرد.

در صحبت‌هایش، ایزدی اظهار کرد که، ”امپریالستم امروز تلاش می‌کند تعارض بین ترکیه و ایران ایجاد کند. اگر ترکیه هم‌چنان با شجاعت عمل کند، با تحریم بروبه‌رو می‌شود اما همبستگی بین کشورهای ضدامپریالیستی تاثیرات آن تحریم‌ها را کاهش خواهد داد“ …

سلیمانی تجسم ضدو نقیض بودن روابط ترکیه و ایران بود. گفته می‌شود که خود ژنرال حامی نخست‌وزیر سابق احمت داووداوغلو بود و خودش را حامی سیاستهای خارجی او می‌دانست… .

اشتراک گذاری

کامنت بگذارید

Please enter your comment!
Please enter your name here