وزیران خارجه آلمان، فرانسه، و بریتانیا در مورد توافق‌ هسته‌ای ایران گفت‌وگو می‌کنند؛ درخواست از ایران برای رعایت مفاد برجام

0
49

منبع: سایت صدای آمریکا   تاریخ ارسال: 99/9/3

وزیران خارجه آلمان، فرانسه، و بریتانیا در مورد توافق هسته ای ایران گفت وگو می کنند؛ درخواست از ایران برای رعایت مفاد برجام
03 آذر 1399

هایکو ماس، وزیر خارجه آلمان هایکو ماس، وزیر خارجه آلمان به همراه همتایان خود از فرانسه و بریتانیا، روز دوشنبه سوم آذر ماه در مورد توافق هسته ای ایران گفت وگو می کند.
به گزارش خبرگزاری رویترز، سخنگوی وزارت خارجه آلمان اعلام کرد که وزیران خارجه سه کشور اروپایی آلمان، فرانسه، و بریتانیا روز دوشنبه سوم آذر در برلین برای گفت و گو پیرامون برجام و نقض آن توسط جمهوری اسلامی دیدار می کنند.
وی با اعلام این موضوع که ایران به شکل سیستماتیک مشغول نقض توافق هسته ای است، گفت: «ما به همراه شرکایمان، قویا از ایران می خواهیم که نقض این توافق را متوقف کرده و به بار دیگر به تعهدات هسته ای خود به طور کامل عمل کند.»
توافق هسته ای ایران و قدرت های جهانی مورد انتقاد دولت پرزیدنت ترامپ بوده است. ایالات متحده با اعلام این که این توافق ایران را از دستیابی به سلاح هسته ای باز نمی دارد و باعث تغییر رفتار جمهوری اسلامی در منطقه نمی شود، از آن خارج شد.
دولت آمریکا پیش از این بارها تاکید کرده است که کارزار فشار حداکثری علیه رژیم حاکم بر ایران آن قدر ادامه پیدا خواهد کرد تا آن رژیم از تلاش برای دستیابی به سلاح هسته ای دست بردارد، از گروه های تروریستی حمایت نکند، و از ایجاد تنش و دخالت در کشورهای منطقه، و توسعه برنامه موشکی خودداری کند.

اشتراک گذاری

کامنت بگذارید

Please enter your comment!
Please enter your name here