دولت ترامپ تا ژانویه ۲۰۲۱ «سیلابی» از تحریم‌های جدید علیه ایران وضع می‌کند

0
27

سایت رادیو فردا  تاریخ : ۸ نوامبر ۲۰۲۰

سیاسی دولت ترامپ تا ژانویه ۲۰۲۱ سیلابی از تحریم های جدید علیه ایران وضع می کند

دولت ترامپ تا ژانویه ۲۰۲۱ سیلابی از تحریم های جدید علیه ایران وضع می کند

وبسایت خبری- تحلیلی اکسیوس و شبکه ۱۲ تلویزیون اسرائیل شامگاه یکشنبه ۱۸ آبان خبر دادند که دولت دونالد ترامپ در ده هفته مانده تا روز ادای سوگند ریاست جمهوری جو بایدن، رئیس جمهوری منتخب آمریکا، «سیلابی» از تحریم های جدید علیه ایران وضع می کند.
بر اساس این گزارش ها، «سیلاب تحریم های شدید و جدید» در نتیجه همکاری آمریکا با اسرائیل و چند کشور حاشیه خلیج فارس تنظیم شده است.
این دو رسانه خبر داده اند که در همین زمینه، الیوت آبرامز، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران و ونزوئلا، که به اسرائیل سفر کرده است روز یکشنبه با بنیامین نتانیاهو نخست وزیر و مئیر بن شبات مشاور امنیت ملی اسرائیل در اورشلیم دیدار و آخرین رایزنی ها را در مورد این تحریم های تازه علیه ایران با آن ها انجام داد.
آقای آبرامز روز دوشنبه ۱۹ آبان نیز دیدارهای جداگانه ای با بنی گانتز وزیر دفاع و گابی اشکنازی وزیر خارجه اسرائیل خواهد داشت و در همین زمینه با آن ها گفت وگو خواهد کرد.

الیوت آبرامز از پاسخ به پرسش های اکسیوس و شبکه ۱۲ تلویزیون اسرائیل خودداری کرده و دولت اسرائیل درباره دیدار نخست وزیر و مشاور امنیت ملی با آقای آبرامز بیانیه رسمی نداده است.
وزارت خارجه آمریکا پیشتر گزارش داده بود که الیوت آبرامز از ۱۷ تا ۲۲ آبان برای یک تور منطقه ای در خاورمیانه خواهد بود اما جزئیاتی در باره اهداف سفر او منتشر نشده است

 

اشتراک گذاری

کامنت بگذارید

Please enter your comment!
Please enter your name here