نیروهای ایرانی در تعرض به راهپیمایی کربلا شرکت داشتند

0
19

منبع: سایت الحره »   تاریخ ارسال: 99/7/16

الحره ـ خاص ـ دبی

برخی کلیپهای تصویری که روز سه شنبه از کربلا گرفته شده تعداد زیادی افراد با یونیفورم نظامی را نشان میدهد که اقدام به ضرب و شتم تظاهرکنندگانی میکنند که شعارهای ملی را در نزدیک مرقد حسین ابن علی علیه سلام سر میدهند.

فعالان عراقی به سایت الحره گفتند: نیروهای ایرانی در این تعرض که روز سه شنبه علیه راهپیماییهای تظاهراتهای اکتبر انجام شد شرکت داشتند.

برخی کلیپهای تصویری تعرضاتی را از سوی افرادی با یونیفورم نظامی نشان میدهد که تظاهرکنندگاهی که تصاویر قربانیان تظاهرات اکتبر را در نزدیک مرقد حسین بن علی علیه السلام در کربلا حمل میکردند را مورد ضرب و شتم قرار میدهند.

فعال مدنی محمد الکندی گفت: آنها حضور افراد ایرانی، چند روز قبل از زیارت اربعین را ثبت کرده اند.

فعالیت این نیروها برای سرکوب راهپیمایی جوانان

وی در صحبتش با سایت الحره گفت: این تعرض بعد از آن صورت گرفت که جوانان شعارهایی علیه رژیم ایران سردادند. وی یادآوری کرد که جوانان بصورتی کاملا مسالمت آمیز برای گرامیداشت سالگرد شهدای قیام در اربعین امام حسین دست به راهپیمایی زده بودند.

وی افزود: ما فورا به جوانان گفتیم که برای جلوگیری از خونریزی عقب نشینی کنند. وی ابراز تعجب نمود که اجازه برگزاری راهپیمایی‌های دیگر که در آن تصاویر قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس حمل میشد داده شده بود. شایان یادآوریست که سلیمانی در ژانویه گذشته طی حمله آمریکا کشته شد.

وی افزود: چند روز قبل برخی نیروهای تیپ 27 که نزدیک به عتبات مقدسه هستند به همراه تعدادی از نیروهای سپاه پاسداران انقلاب ایران وارد شده بودند که در این رابطه مدرک نیز دارم. وی ویدئویی را بعنوان گواهی نشان میدهد که در آن برخی نیروها با یونیفورم نظامی همراه با غیر نظامیان غذا میخورند و کندی میگوید این کلیپ چند روز قبل گرفته شده و در آن ایرانیها نشان داده میشوند.

کندی گفت: قیام اکتبر تیری بر پهلوی شبه نظامیان و منجمله مقتدی صدر است که با استفاده از نیروی سلاح بر گذرگاههای کشور کنترل دارند. وی بر التزام کامل به مسالمت آمیز بودن جنبش مردمی تاکید کرد و گفت:‌ ما از قیام و روند مسالمت آمیز بودن آن منحرف نخواهیم شد علیرغم اینکه با روشهای مختلف سرکوب و شیطان سازی علیه انقلابیون مواجه هستیم.

از سویی خانم سهیله الاعسم رئیس جمعیت «فرح العطاء»، تعرض به جوانان قیام در کربلا را محکوم کرد و تاکید نمود که انقلابیون از ابتدای اکتبر ملتزم به گزینه مسالمت آمیز بوده اند.

این فعال مدنی گفت: تعرض فوق اینگونه تفسیر نمیشود که تعرضی شیعی شیعی بوده است. همه در این کشور فرزندان مردم عراق هستند و باید به خواسته های انقلاب که کاملا مسالمت آمیز بوده و به روش صلحجویانه خود ادامه میدهد احترام بگذارند.

وی خاطرنشان ساخت که عذرخواهی نمایندگان مرجعیت شیعه عراق از انقلابیون تاکیدیست بر اینکه متعرضان از افراد نفوذی بوده اند.

شایان یادآوریست که تظاهرکنندگانی که تعدادشان صدها تن برآورد میشود تصاویر قربانیان قیام اکتبر را برافراشته بودند و تلاش داشتند برای انجام زیارت اربعین وارد صحن امام حسین بشوند اما این نیروها با زور جلوی آنها را گرفته و بمنظور دور کردن و متفرق کردن آنها از چوب و چماق استفاده کردند.

اشتراک گذاری

کامنت بگذارید

Please enter your comment!
Please enter your name here