اعتصاب غذای دهها زندانی سیاسی در زندان تهران بزرگ

0
45

۲۸مرداد

محمد بکری

شبکه مجاهدین خلق در داخل ایران گزارش کرد:“ دهها تن از دستگیر شدگان قیام نوامبر2019 در زندان تهران بزرگ اعتصاب غذا کردند.

بر اساس گزارشات دریافتی 72تن از زندانیان و متهمان سیاسی که در جریان قیام سراسری 2019 بازداشت شده اند روز یکشنبه 16اوت با ارسال پیامی اعتصاب غذای خود در زندان تهران بزرگ را اعلام کردند.

اعتصاب غذای این زندانیان در اعتراض به عدم اعطای مرخصی به آنها در پی شیوع ویروس کرونا و وضعیت غیر استاندارد زندان بزرگ تهران صورت گرفته است.

زندانیان در قسمتی از پیام خود گفتند:” نماینده دادستانی و دادیار ناظر بر زندانیان سیاسی با دادن مرخصی اضطراری که می‌تواند زندگی ما را نجات دهد مخالفت کرده و صراحتا در پاسخ به پدران و مادران ما که می‌گویند  چرا نان آوران ما را محبوس کرده‌اید می‌گویند باید از گرسنگی بمیرید.“

این زندانیان سیاسی وعده‌های غذای صبح، ظهر و شب امروز خود را از زندان تحویل نگرفته و طی نامه‌ای که در اختیار مسئولان زندان قرار داده‌اند اعلام نموده اند که بخاطر عدم اعزام به مرخصی در شرایط شیوع ویروس کرونا و وضعیت غیراستاندارد زندان دست به اعتراض زده  و زندان بزرگ تهران بزرگ وارد اعتصاب غذا شده و تا محقق شدن خواسته های خود اعتصاب را ادامه خواهند داد.

در قسمتی از نامه زندانیان آمده است:

از امروز یکشنبه اعتصاب کردیم. این اعتصاب در اعتراض به نقض حقوق زندانیان سیاسی و اصرار بر به زنجیر کشیدن مردم عدالت خواه در این شرایط اسفناک بهداشتی و در این زندان دور افتاده که فاقد استانداردهای لازم برای نگهداری انسان است، می‌باشد. اصل مطلب این است که هیچ یک از ما مجرم نیستیم و اعتراض حق ماست.آنها هستند که باعث گرانی و اوضاع فاجعه بار اقتصادی شدند. ما حقوق خود و مردم آسیب دیده را مطالبه کردیم. ما زندگی را مطالبه کردیم و محکوم به مرگ تدریجی در این تبعیدگاه شده‌ایم. جایی که فاقد امکانات اولیه برای زیستن انسان است

وضعیت بهداشتی این زندان با توجه به شیوع ویروس کرونا خطرآفرین‌تر از پیش شده و با توجه به تجمع و فشردگی بیش از حد که هرگز فاصله اجتماعی رعایت نمی‌شود. به همین سبب جان هزاران انسان در این زندان در خطر است.

 و با توجه به اینکه حتی ریاست قوه قضاییه با مرخصی ما موافقت کرده، ” امین وزیری“ نماینده دادستانی و دادیار ناظر بر زندانیان سیاسی با این مرخصی اضطراری که می‌تواند زندگی ما را نجات دهد مخالفت کرده و صراحتا در پاسخ به پدران و مادران ما که می‌گویند چرا نان آوران ما را محبوس کرده‌اید می‌گویند باید از گرسنگی بمیرید.

بنابراین ترجیح می دهیم بجای اینکه توسط رژیم ظالم و فاسد با ویروس بمیریم، در اثر اعتصاب غذا بمیریم

اسامی امضاء کنندگان:

۱. سعید تمجیدی ۲. امیرحسین مرادی ۳. محمد رجبی ۴. سیامک پایمرد ۵. سعید اسدی ۶. مهدی قلندری ۷. حسین ریحانی ۸. حسین نیکچه فراهانی ۹. سینا خاطری ۱۰. داوود غفاری ۱۱. جواد بلندجاه ۱۲. امید میردریکوند ۱۳. حمید جهانگیری ۱۴. محمد بیگی ۱۵. مهدی حسنی پور ۱۶. محمد غفاری جم ۱۷. ایمان مردان بخشی ۱۸. سیامک مقیمی ۱۹. آریا حامدی راد ۲۰. میربهنود اسماعیلی ۲۱. ساحل رضایی ۲۲. مرتضی امیدبیگلو ۲۳. محمد آدم ۲۴. مهدی وحیدی ۲۵. محمدباقر سوری ۲۶. محمدمهدی عبدالله زاده ۲۷. دانیال بخشی ۲۸. ابوالفضل شهبازی ۲۹. وحید باقری ۳۰. جواد آدینه وند ۳۱. محمد معلمیان ۳۲. کیانوش جمالی ۳۳. کیانوش ولی اللهی ۳۴. حسین آرمند ۳۵. متین ایزدی ۳۶. مجید زرهپوش ۳۷. علیرضا صفری سیار ۳۸. هادی خاتمیان ۳۹. سیدامید موسوی ۴۰. مهدی نقدی ۴۱. کاظم نباتیان ۴۲. حسین باقری ۴۳. رضا رمضان زاده ۴۴. توحید فتوحی ۴۵. شاهین نظرزاده ۴۶. مهدی باقری ۴۷. محمد رشیدی ۴۸. رضا قریشی ۴۹. محمد علیجانی ۵۰. حسین جعفری ۵۱. رامین باقریان ۵۲. سپهر بابازاده ۵۳. احسان خزایی ۵۴. سعید مروتی ۵۵. احمدعلی حاتمی ۵۶. علی بی کس ۵۷. رضا علیدوست ۵۸. مجتبی خانعلی ۵۹. ایمان دارایی ۶۰. مجید قره باغی ۶۱. علی قهرمانی ۶۲. رضا بیات ۶۳. مهرشاد سعیدی نیا ۶۴. محسن تشکری ۶۵. محسن سبزعلی ۶۶. حسن عباسی  ۶۷. امیرحسین کشاورز ۶۸. میلاد ارسنجانی ۶۹. علی اصغر کرامتی ۷۰. محمدعلی پرندلو ۷۱. امیرحسین کشاورزی کرجی ۷۲. فرید کرد زنگنه

بسیاری از زندانیان در ایران برای دست یابی به خواسته های خود به عنوان آخرین راه حل، دست به اعتصاب غذا زده اند. بسیاری از این اعتصابات در اعتراض به عدم توجه به مشکلات پرونده های زندانیان و عدم رعایت حقوق زندانیان یا بازداشت شدگان و طولانی شدن تعیین تکلیف وضعیتشان انجام گرفته است.

اشتراک گذاری

کامنت بگذارید

Please enter your comment!
Please enter your name here