تحریمهایی علیه ناخدا های نفتکش ایران بدلیل کمک به رژیم نامشروع مادورو

0
212

منبع: سایت وزارت امور خارجة آمریکا

تحریمهایی علیه ناخدا های نفتکش ایران بدلیل کمک به رژیم نامشروع مادورو

سایت وزارت خارجه آمریکا                                                                           

24  ژوئن 2020 

بیانیه مطبوعاتی مایکل پمپئو، وزیر خارجه آمریکا

امروز، ایالات متحده مطابق فرمان اجرایی 13599 پنج ناخدای ایرانی کشتی را تحریم میکند. آنها حدود یک و نیم میلیون بشکه بنزین و قطعات مربوطه ایران را در حمایت از رژیم نامشروع مادورو به ونزوئلا منتقل کردند. این افراد که پنج نفتکش با پرچم ایران به نامهای – CLAVEL، PETUNIA، FORTUNE، FOREST و FAXON – را به سواحل ونزوئلا بردند، هم اکنون به فهرست اتباع به طور ویژه لیست گذاری شده (SDN) که توسط دفتر کنترل داراییهای خارجی وزارت خزانه داری حفظ میشود، اضافه میشوند.

رژیم های یاغی در کاراکاس و تهران در تمایل شدید شان برای سرکوب مردم کشورشان، فساد، پر کردن جیبهای خود و سوء مدیریت فاحش ثروت خلق هایشان متحد هستند. رژیم مادورو منابع طبیعی فراوان ونزوئلا را به حدی سوء مدیریت کرده است که این کشور باید بنزین را از ایران وارد کند و ادعاهای مادورو مبنی بر توزیع برابر و عادلانه بنزین هیچ کس را نمی فریبد. حمایت ادامه دار ایران از ونزوئلا نمونه دیگری از هدر دادن منابع مردم توسط ایران در ماجراجویی خارجی بدطینت که درد و رنج در خارج کشور را طولانی میکند، می باشد. تنها راه حل برای مشکلات ونزوئلا یک انتقال دمکراتیک است که آزادی و نیکبختی را بازگرداند.

داراییهای این ناخدا ها در نتیجه تحریمهای امروز مسدود خواهد شد. کار حرفه ای و چشم اندازهای آینده آنها از این لیست گذاری ضربه خواهد خورد. دریا نوردان که کار با ایران و ونزوئلا را بررسی میکنند باید درک کنند که کمک به این رژیم های سرکوبگر ارزش ریسک آن را ندارد. افراد و نهادها در صورتی که با رژیم ایران، مادورو یا افراد مرتبط به وی تجارت کنند، با عواقب آمریکا مواجه خواهند شد.

اشتراک گذاری

کامنت بگذارید

Please enter your comment!
Please enter your name here