‎ طنز :همه سورپرایزهای وزیر ارتباطات رژیم

0
902

وزیر ارتباطات گفته امروز پنجشنبه برای شهروندان ایران سورپرایزی خواهد داشت. به همین منظور نشستیم انواع سورپرایزها را بررسی کردیم بلکه بفهمیم قرار است چه اتفاقی بیفتد.

اصولا ما چند نوع سورپرایز داریم.

نوع اول: می‌گویند یکی از همکاران یک جناب مهندسی او را دعوت می‌کند خانه‌اش. جناب مهندس که خیلی با همکار محترم احساس راحتی می‌کرده تا می‌رسد آن جا شلوارک مامان دوزش را می‎پوشد و می‎نشیند روی مبل. یکهو چراغ روشن می‌شود و همه همکاران و خانواده و … که کیک تولد هم برای جناب مهندس گرفته بودند جلویش سبز می‌شوند و فریاد می‌زنند سورپراااایز… تولدتون مبارک. غافل از اینکه مهندس دیگر کت و شلوار رسمی تنش نیست. اگر سورپرایز وزیر ارتباطات از این جنس باشد احتمالا ما خیال کرده ایم سورپرایز ایشان رفع فیلتر از تلگرام است یکهو می‌بینیم هر ایرانی صاحب یک آیدی پیام‎رسان سروش شده است و به شرط استفاده از آن آیدی کارت ملی اش غیرفعال نمی‌شود.

نوع دوم: یک دوستی داشتیم خیلی به حیوان خانگی علاقه داشت و دیوانه وار عاشق سگ‌ها بود. دوستانش تصمیم گرفتند برایش کاری کنند. خودش البته از سوالات آن‌ها شستش خبردار شده بود که دوستانش قصد دارند برایش به‌عنوان کادو یک حیوان خانگی بیاورند. و با خودش دعا می‌کرد هدیه اش یکی از این سگ‌ها یا گربه‌های حمایتی باشد که با نگهداری از آن‌ها کار خیری هم کرده باشد. روز تولد دید برایش یک ایگوانا سبز هدیه آورده‌اند. آن هم برای کسی که فوبیای مارمولک دارد. اگر این نوع سورپرایز مد نظر جناب وزیر است که احتمالا شما دلتان را صابون زده اید تلگرام رفع فیلتر شود جناب وزیر همه را سورپرایز کرده می‌گوید اینستاگرام را فیلتر کرده!

نوع سوم: رفیق ما می‌خواست بعد از مدت‌ها برای خودش یک دست کت و شلوار شیک بخرد. با هم رفتیم تو مغازه و بعد از پوشیدن تمامی مدل‌های کت و شلوار ظرف سه ساعت و چل و هفت دقیقه ، بالاخره یکی از آن‌ها را پسندید و گفت این را می‌خرم. وقتی رسید پای صندوق و کارت کشید به او گفتند کارتش موجودی ندارد. تلفن کرد خانه. همسرشان فرمودند فرزند برومندشان دیشب کارت را برداشته رفته برای خودش و دوستانش خرید کرده و یادشان رفته به او بگویند. اگر منظور وزیر چنین سورپرایزی است یعنی شما منتظر هستید اینترنت رایگان شود ناگهان وزیر فریاد می‌زند «سورپرایز… اینترنت ملی شد و از امروز پایتان را نمی‌گذارید داخل اینترنت جهانی »

نوع چهارم: بیکار و بی پول در خانه نشسته بودم و برای خودم بدهی هایم را می‌شمردم. با خودم گفتم کاش می‌شد بروم بیرون و وقتی برگردم خانه ببینم لوله‎های فرسوده خانه تعویض شده و یکی وسایل خانه را نو نوار کرده و دیوارها رنگ خورده و تو کشوی میز تحریر هم چند دفترچه بانکی با موجودی بالای یک میلیارد تومان است. با همین رویا بلند شدم رفتم نان گرفتم برگشتم. دیدم دزد به خانه زده و همه دار و ندارم را برده. اگر منظور جناب وزیر چنین شگفته ای است باید عرض کنم درحالی که شما منتظر هستید به حساب بانکی تان پولی واریز شود. جناب وزیر خواهد گفت همه حساب‌های مشکوک مسدود شده و حساب شما هم جز همان‌ها است. تازه چند دقیقه بعد پلیس فتا هم می‎آید سروقتتان و به جرم کلاهبرداری اینترنتی بازداشتتان می‎کند.

اشتراک گذاری

کامنت بگذارید

Please enter your comment!
Please enter your name here