سازمان ملل: قتل‌های هدفمند علیه معترضان عراق ادامه دارد

0
238

خبرگزاری آسوشیتدپرس

98/9/21

سازمان ملل: قتل‌های هدفمند علیه معترضان عراق ادامه دارد

خبرگزاری آسوشیتدپرس- ۱۱دسامبر ۲۰۱۹– ساعت ۰۷:۴۲GMT

بغداد- بر اساس گزارش منتشر شده توسط هیأت سازمان ملل در عراق…، قتل عمد، آدمربایی و باز داشت خودسرانه از جمله بدرفتاریهایی است که نسبت به تظاهرکنندگان ضدحکومتی توسط گروه‌های ناشناس اعمال می‌شود.

این گزارش به‌دنبال رشته‌ای از ترورهای هدفمند و دستگیری فعالان مدنی و روزنامه‌نگاران که موجب ایجاد موجی از وحشت در میان معترضان شده است منتشر می‌گردد…

گزارش هیأت سازمان ملل در عراق که روز چهارشنبه بر اساس ۱۸۳مصاحبه که بین ۵نوامبر تا ۵دسامبر صورت گرفته است، از دولت خواسته است که گروه‌های ناشناس که معترضان را هدف قرار داده‌اند، شناسایی کرده و مورد حسابرسی قرار دهد.

…..

گزارش ادامه می‌دهد: «با توجه به این‌که اولین مسئولیت دولت می‌بایست حفاظت از مردمش باشد، لذا نمی‌بایست از هیچ تلاشی برای برای حفاظت از معترضان صلح‌طلب در مقابل خشونت گروه‌های مسلح که خارج از کنترل دولت عمل می‌کنند دریغ کند….

در این گزارش هم‌چنین آمده است: »اطلاعات موثق» حاکی از آن است که فعالان برجسته و روزنامه‌نگاران به‌منظور دستگیری از جانب نیروهای امنیتی عراق و هم‌چنین گروه‌هایی که به‌عنوان: »شبه‌نظامیان» توصیف می‌شوند مورد هدف قرار گرفته‌اند.

گزارش می‌گوید: »حداقل ۵فعال برجسته تابه‌حال مفقود شده‌اند».

اشتراک گذاری

کامنت بگذارید

Please enter your comment!
Please enter your name here