قاسم سلیمانی فرمانده قدس سپاه در عراق

0
229

تلویزیون ایران اینترناشنال-9 آبان98

قاسم سلیمانی در جلسه محرمانه امنیتی با مقام های نظامی این کشور شرکت کرد.

مجری :قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران در جلسه محرمانه نیروهای امنیتی عراق شرکت کرده است. آسوشیتدپرس به نقل از دو مقام ارشد عراقی گزارش داده که در پی اعتراض های ضد دولتی در این کشور قاسم سلیمانی شبانه با هلی کوپتر عازم بغداد شده، و در جلسه مقام های ارشد امنیتی عراق در منطقه سبز بغداد گفته ایران می داند چگونه باید با تظاهرات کنندگان برخورد کند. زیرا پیش از این چنین حوادثی را کنترل کرده است. آسوشیتدپرس سفر ناگهانی قاسم سلیمانی به بغداد را حاکی از نگرانی حکومت ایران از اعتراض های ضد دولتی در عراق ارزیابی کرده است. یوسف عزیزی بنی طرف نویسنده و پژوهشگر با ما همراه هستند، آقای بنی طرف هدف قاسم سلیمانی از شرکت تو این جلسه مخفیانه چی بوده؟

بنی طرف: من بنی طرف هستم قاسم سلیمانی بعنوان حاکم درواقع فعلی و عملی عراق ارسال شده از سوی سید علی خامنه ای برای بازداشتن توده های مردم عراق، توده های به جان آمده مردم عراق از دستیابی به حقوق عادلانه خودشون برای برقراری یک نظام مبتنی… خارج از فرقه گرایی مذهبی، خارج از تسلط استعماری رژیم ایران، یک نظام مبتنی بر عدالت اجتماعی هست. این آقای سلیمانی می خواهد تجربه سرکوب خیزش ها و تظاهرات و اعتراضات مختلف مردمان ایران را طی چهل سال در سرزمین عراق به اجرا در بیاره. همانجور که ندا و نداها را در تهران به خاک و خون کشید، و کشیدند نظام ایران، هم اکنون هم زهرا و زهراها در بغداد به خاک و خون می کشند. این ها با حمایت از شبه نظامیان وابسته به خودشون ، شبه نظامیان دست ساخته خودشون می خواهند در برابر آرمان ها و آرزوهای ملت عراق برای دستیابی به یک کشور مستقل و یک کشور مبتنی بر معیارهای عادلانه اقتصادی و اجتماعی بایستند. این جوانانی که اکنون در خیابان ها هستند، نه تنها در بغداد بلکه حتی در شهرها، یعنی اساسا در بخش جنوب عراق که بخش شیعه نشین هست، این ها یک زمانی رژیم ایران روی این ها حساب می کرد، بعنوان مخزن درواقع طرفدار خودشون. اکنون این ورق برگشته، این توده ها فهمیدن که رژیم عراق فقط حامی درواقع اختلاس گران و رشوه بگیران هستش در نتیجه مردم دشمن خودشون رو درواقع به درستی تشخیص داده اند.

سوال: آقای بنی طرف آیا به نظر شما نخست وزیر عراق عادل عبدالمهدی استعفا خواهد داد و اگر استعفا بده، شرایط عراق به چه صورت خواهد شد؟ منتظر چه اتفاقاتی باید باشیم؟

بنی طرف: من بعید نمی دونم که عبدالمهدی را ایران قربانی بکنه، چون عبدالمهدی را ایران در مقابل درواقع نخست وزیر قبلی علم کرد، و او را حمایت کرد و به کمک همان نیروهای سیاسی و فرقه ای و مذهبی طرفدار خودش، بعید نیست برای کنترل اوضاع علاوه بر سرکوب خشن و خونین تظاهرکنندگان از این شیوه هم تغییر و تبدیل درواقع نخست وزیر هم استفاده بکنه، چون دو تا نیروی نزدیک ائتلاف هادی عامری و ائتلاف صدر هر دو خواستار تغییر عادل عبدالمهدی هستند. منتهی تغییر آقای… مردم چیزی فراتر از تغییر عادل عبدالمهدی می خواهند، هر چه هم خون بیشتری ریخته بشه این خیزش خیزش مردم عراق رادیکال تر می شه و اکنون مردم خواستار دگرگونی در کل نظام سیاسی عراق هستند.

اشتراک گذاری

کامنت بگذارید

Please enter your comment!
Please enter your name here