نخست وزیر لبنان در بحبوحه تظاهرات های ضد دولتی استعفا میدهد

0
137

منبع: خبرگزاری آسوشیتدپرس  تاریخ : ۲۹ اکتبر۲۰۱۹

 نخست وزیر لبنان در بحبوحه تظاهرات های ضد دولتی استعفا میدهد

خبرگزاری آسوشیتدپرس ۲۹ اکتبر۲۰۱۹ ساعت ۱۷۰۰

بیروت ـ‌خبرگزاری آسوشیتدپرس ـ نخست وزیر لبنان روز سه شنبه استعفا داد و به یکی از اصلی ترین خواسته های تظاهرات کنندگان ضد دولتی  تن داد، کمی بعد از آنکه هواداران  چماقدار حزب الله به کمپ اصلی تظاهرات در بیروت حمله کردند، چادرها  را به آتش کشیدند، صندلی های پلاستیکی را شکستند و تظاهرات کنندگان را تعقیب کردند .

تظاهر کنندگان سپس درزمانی به کمپ بازگشتند که خبرهای مربوط به اعلام سعد حریری را  که کنارخواهد رفت بشنوند،  بعد از آنکه  تلاشها برای حل و فصل این بحران که کشور را نزدیک به دوهفته است فلج کرده است به بن بست رسید. تظاهرات کنندگان از این  اخبار خوشحال شدند.

وحشیگری حزب الله نشاندهنده نقطه عطفی در تظاهراتهای لبنان است که خواستار استعفای دولت و سرنگونی طبقه سیاسی که کشور را از جنگ داخلی ۱۹۷۵تا ۱۹۹۰ فراگرفته است می باشند.

 این دولت  تحت سیطره  جناح هایی متحد حزب الله می باشد که قدرتمند ترین گروه مسلح  این کشور است.

حریری با بی میلی با این جناح  بعنوان بخشی از دولت اتحاد ملی کار کرده بود که نتوانسته بودند به بحران های فزاینده اقتصادی و بودجه، پاسخ دهند.

حریری گفت« من در تمام این مدت تلاش کردم راه خروجی پیدا کنم و به صدای مردم گوش کرده و از کشور در برابر خطرات ا منیتی و اقتصادی حفاظت کنم». « امروز به شماصادقانه می گویم به بن بست رسیدم و برای مقابله با این بحران زمان یک شوک بزرگ فرارسیده است» .

اشتراک گذاری

کامنت بگذارید

Please enter your comment!
Please enter your name here