مرکز هدفگیری تأمین مالی تروریسم

0
198

منبع: سایت خزانه داری آمریکا   تاریخ : ۳۰ اکتبر ۲۰۱۹

مرکز هدفگیری تأمین مالی تروریسم بطور مشترک شبکه شرکتها، بانکها و اشخاصی که از سپاه پاسداران و حزب الله پشتیبانی میکنند را لیست گذاری میکند

سایت وزارت خزانه داری آمریکا
30 اکتبر 2019

این اقدام هماهنگ بزرگترین مجموعه اهدافی است که توسط ایالات متحده و کشورهای خلیج بعنوان بخشی از کار مرکز هدفگیری تأمین مالی تروریسم که تحت رهبری رئیس جمهور ترامپ ایجاد شد، لیست گذاری شد

ریاض – امروز، هفت کشور عضو مرکز هدفگیری تأمین مالی تروریسم 25 هدف مرتبط به شبکه های حمایت از تروریسم رژیم ایران در منطقه را بطور مشترک لیست گذاری کردند. این بزرگترین لیست گذاری مشترک مرکز هدفگیری تأمین مالی تروریسم تا این تاریخ است و روی نهادهای حامی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران و حزب الله، نیروی نیابتی منطقه ای ایران، متمرکز است. چند شرکتی که در این اقدام هدف قرار گرفته اند حمایت مالی از نیروی مقاومت بسیج فراهم میکند. بسیج یک نیروی شبه نظامی زیر مجموعه سپاه پاسداران است که مدت طولانی توسط رژیم بعنوان نیروی ضربت برای سرکوب مخالفان داخلی با نمایش وحشیانه خشونت بکار گرفته شده است. بسیج در عین حال جنگجویانی عضو گیری کرده، آموزش داده و به جنگ در درگیریهای دامن زده شده توسط سپاه پاسداران در سراسر منطقه اعزام میشود.

استیون منوچین، وزیر خزانه داری آمریکا، گفت «اقدام مرکز هدفگیری تأمین مالی تروریسم همزمان است با سفر من به خاورمیانه جایی که من با همتایانم در سراسر منطقه ملاقات میکنم تا مقابله با تأمین مالی تروریسم را تقویت کنم. مرکز هدفگیری تأمین مالی تروریسم تحت رهبری رئیس جمهور ترامپ در تاریخ 21 مه 2017 در سفر تاریخی وی به عربستان سعودی ایجاد شد. این تلاشی جسورانه برای گسترش و تقویت همکاری بین هفت کشور – بحرین، کویت، عمان، قطر، عربستان سعودی، امارات متحده عربی و ایالات متحده – برای مقابله با تأمین مالی تروریسم است. مرکز هدفگیری تأمین مالی تروریسم اقدامات مختل کننده را هماهنگ کرده، اطلاعات به اشتراک گذاشته و ظرفیت کشورهای عضو برای هدف قرار دادن فعالیتهایی که تهدیدات امنیت ملی برای اعضای این مرکز ایجاد میکند، را ارتقاء میدهد.»

وزیر منوچین گفت «مختل کردن هماهنگ شبکه های مالی مورد استفاده رژیم ایران برای تأمین مالی تروریسم توسط مرکز هدفگیری تأمین مالی تروریسم یک نمایش قوی اتحاد کشورهای خلیج است. این اقدام بیانگر موضع یکپارچه کشورهای خلیج و آمریکا است که به ایران اجازه داده نخواهد شد که فعالیتهای شرورانه خود در منطقه را افزایش دهد. ما مفتخریم که در تشریک مساعی با شرکای مرکز هدفگیری تأمین مالی تروریسم نقض فاحش و مکرر هنجارهای بین المللی توسط رژیم ایران را افشا کرده و محکوم میکنیم، از حمله به زیرساختهای حیاتی نفتی در عربستان سعودی تا دامن زدن به منازعات در کشورهای همسایه از طریق نیروهای نیابتی مانند حزب الله. این اقدام هماهنگ یک گام جدی در راستای ممانعت از توانایی ایران برای متزلزل کردن ثبات منطقه می باشد.»

بیست و یک عدد از این اهداف یک شبکه گسترده از شرکتها را تشکیل میدادند که نیروی بسیج را تأمین مالی میکنند. بنیاد تعاون بسیج مستقر در ایران از شرکتهای پوششی و شیوه های دیگر استفاده میکند تا مالکیت و کنترل بسیج بر سودهای چندین شرکت چندین میلیارد دلاری در صنایع خودروسازی، معادن، فلزات و بانکی ایران را بپوشاند. بسیاری از این شرکتها معاملات بین المللی قابل توجه در سراسر خاورمیانه و اروپا دارند. دفتر کنترل داراییهای خارجی پیشتر این نهادها را در 16 اکتبر 2018 در فهرست تروریستهای جهانی بطور ویژه نامگذری شده درج کرد. این لیست گذاری مطابق فرمان اجرایی 13224 صورت گرفت که تروریستها و آنهایی که از تروریستها یا اقدامات تروریستی حمایت میکنند، هدف قرار میدهد.

چهار فقره از این اهدافی که امروز توسط مرکز هدفگیری تأمین مالی تروریسم لیست گذاری شدند اشخاص وابسته به حزب الله بودند که فعالیتهای عملیاتی، اطلاعاتی و مالی این گروه در عراق را پیش می بردند. این لیست گذاری ها باری دیگر این را برجسته میکند که به چه میزان حزب الله بعنوان یک بازوی مخفی و تروریست رژیم ایران عمل میکند. حزب الله این اعمال را با قاچاق نفت برای ایران، جمع آوری کمک مالی برای حزب الله و فرستادن جنگجویان به سوریه از طرف نیروی قدس سپاه به نمایندگی از قاسم سلیمانی انجام میدهد. دفتر کنترل داراییهای خارجی قبلا در تاریخ 13 نوامبر 2018 چهار شخص شبل محسن، عبید الزیدی، یوسف هاشم، عدنان حسین کوثرانی و محمد عبدالهادی فرحت را در فهرست تروریستهای جهانی بطور ویژه نامگذری شده درج کرد. این لیست گذاری مطابق فرمان اجرایی 13224 صورت گرفت که تروریستها و آنهایی که از تروریستها یا اقدامات تروریستی حمایت میکنند، هدف قرار میدهد.

اشتراک گذاری

کامنت بگذارید

Please enter your comment!
Please enter your name here