فساد؛ داستان بی‌پایان

0
730

ایران ۱۸مهر ۹۸

فساد در نظام آخوندی داستان بی‌پایانی است که تنها با سرنگونی این رژیم به پایان می‌رسد. روز ۱۶مهر در یک جدال باندی در مجلس آخوندی بر سر سهم قدرت و ثروت در آستانه  نمایش انتخابات گوشه‌هایی از زوایای پنهان فساد باندهای حاکم برملا شد.

پس از جلسه  روز سه‌شنبه ۱۶مهر مجلس ارتجاع که در آن محمود صادقی پرونده بورسیه ۱۰۰نفر از وابستگان آخوندهای حاکم و سرکردگان سپاه و آقازاده‌ها را کلید زد، آتش جنگ در بین باندها شعله‌ور شد.

روزنامه حکومتی ستاره صبح ۱۷مهر ۹۸ در مورد رانتهای فرهنگی در نظام آخوندی نوشت: «آنچه محمود صادقی از‌تریبون مجلس گفته برای کسانی که در دانشگاهها هستند و با آموزش عالی کشور سروکار دارند، پدیده عجیبی نیست. ظرف ۲دهه گذشته چه در دانشگاه تهران، به‌ویژه دانشکده حقوق و علوم سیاسی و چه در دانشگاه آزاد، بسیاری افراد که به‌عنوان استاد و هیأت علمی جذب شدند، نورچشمی‌ها بوده‌اند. کسانی که بعضاً با مجلس یا دستگاههای انتظامی، نظامی و امنیتی در ارتباط بوده‌اند». این روزنامه در تکمیل اظهارات محمود صادقی در مجلس آخوندی افزوده است: «فهرست بورسیه‌های رانتی فهرستی بلندبالا با حدود ۳هزار داوطلب بود که در دوران وزارت کامران دانشجو و در دولت محمود احمدی‌نژاد صورت گرفت که در نهایت نیز بر روی آن سرپوش گذاشته شد. این موضوع تفاوت چندانی با مفاسد اقتصادی ندارد».

این فاش‌گویی‌ها بلافاصله از طرف باند خامنه‌ای پاسخ گرفت. حمیده زرآبادی، عضو مجلس آخوندی، همان روز ۱۶مهر به گوشه‌ای از پرونده غارت و جنایت وزیر ارتباطات دولت روحانی اشاره کرد و خطاب به او گفت: «جناب عالی که این روزها شعارتان حق‌الناس است کمی هم در خصوص قراردادهای خرید خارجی هزاران میلیاردی در زیرساخت، همراه اول، مخابرات و رایتل توضیح بفرمایید. در خصوص قراردادهای تبلیغاتی و اسپانسری مالی همراه اول و رایتل شفاف‌سازی کنید و از انتصابات و استخدام‌های فامیلی و گروهی خود در این شرکتها توضیح بگویید».

این عضو مجلس ارتجاع در پاسخ به روکردن بورسیه‌های هم‌باندی‌اش، در مورد جهرمی، وزیر ارتباطات و همکارانش افزود: «می‌شود پاسخ دهید که جناب عالی و متحدانتان با چه مدرکی در وزارت اطلاعات جذب شدید و بر اساس چه شایستگی و یا عملکرد مثبت یک‌شبه ره صدساله را در حوزه ICT طی کرده‌اید؟ آقای جهرمی، دغدغه شما حق‌الناس نیست، بلکه تغییر بازیگران اصلی اقتصاد دیجیتال و نشاندن مهره‌های خودتان و تیم‌تان بر سر چاه‌های درآمدی جدید فضای مجازی است».

روزنامه حکومتی فرهیختگان ۱۷مهر متعلق به دانشگاه آزاد که در تیول ولایتی، مشاور خامنه‌ای، است هم به این جنگ وارد شد و علیه جهرمی نوشت: «آذری‌ جهرمی حالا در جایگاه قهرمان قصه نشسته و روزنامه دولت از او سوپرمن شماره ۲ کابینه را به تصویر می‌کشد. همه اینها البته در حالی است که اخیراً آمار و ارقامی درباره درآمد ستاره‌مربع‌ها منتشر شد و البته تکذیب هم نشد که دولتی‌ها از این پدیده ۳۵۶میلیارد تومان درآمد دارند و درآمد صدا و سیما نیز ۵۶میلیارد تومان است».

آتش این جنگ دامن مجلس ارتجاع را هم گرفت. آخوند غرویان از حوزه  قم مجلس آخوندی را کانون فساد دانسته و گفت: «مبارزه با فساد اول از مجلس آغاز شود». (روزنامه حکومتی آرمان ۱۷مهر)

پیش از این روزنامه  حکومتی ستاره  صبح ۱۴مهر به‌ نقل از آخوند حسینی راد، رئیس پیشین کمیتهٴ اصل ۹۰ مجلس آخوندی، نوشته بود: «اگر قرار است گلوگاههای فساد شناسایی شوند، صرفاً نباید به‌دنبال اختلاس‌ها و مفاسد اقتصادی که در ویترین مفاسد قرار دارند، رفت، بلکه باید به سرمنشأ مفاسد که یکی از آنها مجلس ناکارآمد و ناتوان است، رجوع کرد».

روزنامه  حکومتی آفتاب یزد ۱۷مهر هم سپاه و سایر نهادهای در تیول ولی‌فقیه را کانون رانت و فساد معرفی کرد و از جمله نوشت: «با گسترش بستر‌های رانت در کشور، مولتی میلیاردرهای مافیایی که پشت‌شان به چند عنصر یا به‌اصطلاح نهاد خاص گرم بود سر برآوردند». این روزنامه  حکومتی در ادامه افزوده است: «خانهای جدید دوران مدرن، رفتارهای سازمانی خاص خود را در عرصه اقتصادی دارند که بیشتر به نوعی اشرافیت‌های موسوم به «جوامع کاستی» شباهت دارد که همه چیز منحصراً در اختیار یک طبقه با افراد خاص و مشخص است. برخی مولتی میلیاردرها از جمله کسانی که بازارهای موبایل و آهن را قبضه کرده و مال‌های زیادی هم در کلان‌شهرها دارند از این شیوه مستثنی نیستند».

شایان ذکر است که بیان دزدیها و جنایتهای سردمداران رژیم تنها در دعواهای باندی از سوی محافل قدرتهای حاکم امکانپذیر است. اما آنچه به مردم برمی‌گردد، حق کوچکترین افشاگری را ندارند و اگر دست از پا خطا کنند، به جرم تهمت و افترا با داغ و درفش دژخیمان وزارت اطلاعات و اطلاعات سپاه و قضاییه آخوندی و سایر نهادهای سرکوبگر رژیم مواجه خواهند شد. این نکته را سایت پاسداران محسن رضایی به‌ نقل از داوود کریمی مزید، سخنگو و دبیر کمیته  دائمی شورای قلابی اطلاع‌رسانی مرکز آمار و فناوری اطلاعات رژیم، درج کرده است. وی که به‌ مناسبت گشایش سامانه  نمایشی دارایی مقامات و مهره‌های نظام سخن می‌گفت تأکید کرد: «افشای دارایی‌ مسئولان جرم است».

اشتراک گذاری

کامنت بگذارید

Please enter your comment!
Please enter your name here