تك تيراندازان – معترضین عراقي توسط تک تیراندازان ایرانی هدف قرار می گیرند

0
198

منبع: سایت ایلاف(لندن)  تاريخ : 7 اكتبر 2019

اسامه مهدی: در حالی که یک پارلمانتر عراقی می گوید، تک تیراندازان ایرانی معترضین را هدف قرار میدهند، سازمان ملل متحد خواستار توقف کشتار در عراق گردید. از سویی دیگر یک پارلمانتر فاش ساخت نشست نمایندگان تظاهرکنندگان با رئیس پارلمان با شکست مواجه شد، همزمان مقرهای تمامی احزاب شیعی در استان جنوبی ذی قار نیز به اتش کشیده شد. …

دانشگاهیان و فرهنگیان در داخل عراق و خارج آن کمک می طلبند

در همین حال کشورهای اروپایی مانند سوئد و انگلستان و آلمان و هلند شاهد تظاهرات عراقیها و عربها در همبستگی با معترضین در داخل عراق بود. همچنین گروهی از دانشگاهیان و فرهنگیان پیامی به نیروهای حامی آزادی در جهان بمنظور همبستگی با مردم عراق در مسیر مبارزه برای آزادی و عدالت اجتماعی و برابری و برقراری یک حکومت مدنی نوین  فرستادند.

این گروه در بیانیه ای که امروز منشر کرد و ایلاف متن آنرا دریافت نمود می گوید، ” بعد از بررسی اوضاع پنج روز گذشته کشور، ما قویا از جامعه جهانی و سازمان های بین المللی و محلی مربوطه می خواهیم تا مسئولیت های اخلاقی خود را در دفاع از حق عراقی ها برای ابراز نظرات آزادانه از طریق برگزاری تظاهرات و اعتراضات و سایر فعالیت های مسالمت آمیز برعهده بگیرند تا مردم بتوانند خواستار حقوق عادلانه و قانونی ده ها میلیون عراقی شوند که در برابر سهل انگاری دولت با توجه به وضعیتی وخیم و فقدان شدید خدمات ضروری برای زندگی انسان ها قرار گرفته اند. این در حالیستکه مقامات و احزاب وابسته به آنها با تصاحب بودجه دولت و تقسیم ثروت در بین خود، فساد بی سابقه ای را تجربه می کنند.

آنها همچنین از کلیه کشورها خواستند که اعمال وحشیانه نیروهایی که با معترضین صلحجو مقابله می کنند را محکوم نمایند، و فورا مقامات مسئول این اعمال وحشیانه و جنایتکارانه  به قضائیه احاله داده شوند. ”

خاطرنشان می شود، اعتراضات اخیر، از زمان اعلام پیروزی علیه داعش در سال 2017 خونبارترین بوده و حکومت عبدالمهدی  که یک سال قبل تشکیل شده است را تکان داد. …

اشتراک گذاری

کامنت بگذارید

Please enter your comment!
Please enter your name here