شرکت نیروهای رژیم ایران در سرکوب تظاهرات مردم عراق و تشکیل اتاق عملیات توسط معاون قاسم سلیمانی در بغداد

0
378

منبع : تلویزیون العربیه     تاریخ ۳ اکتبر۲۰۱۹

تلویزیون العربیه 980711 شرکت نیروهای رژیم ایران در سرکوب تظاهرات مردم عراق و تشکیل اتاق عملیات توسط معاون قاسم سلیمانی در بغداد
برخی صحنه‌ها نشان میدهد که تعدادی از افراد ارتش عراق در هنگام حفاظت از تظاهرکنندگان در مقابل حملات انجام شده از سوی شبه نظامیان وفادار به ایران که لباس نظامی سیاه برتن دارند مورد تعرض قرار گرفته اند.
یکی از تظاهرکنندگان:‌ حتی ارتشی ها را میزنند. اینها جماعت نخست وزیری هستند که لباس سیاه پوشیده اند. اینها مافیای عبدالمهدی هستند. اینها ایرانی هستند. اینها ایرانی هستند. حتی ارتش را هم دارند میزنند. این یک سرباز قهرمان عراقی است که جماعت عادل عبدالمهدی او را زده اند. لباس سیاه بر تن دارند. اینها نیروهای نخست وزیری هستند.
گزارشگر:‌ تظاهرکنندگان به کرات تاکید میکنند که در پشت تظاهراتشان دلایل سیاسی وجود ندارد و آنها هیچ حزب سیاسی را نمایندگی نمیکنند. آنها خواسته‌هایشان را فریاد میزنند که در بهبود وضعیت اقتصادی و تامین فرصتهای شغلی و بهبود خدمات عمومی خلاصه میشود. خواسته‌هایی که آنها را حقوق مشروع خود قلمداد مینمایند. این خواسته‌ها قبل بالا گرفتن دامنه تظاهرات و فریادهایشان در محکومیت رژیم ایران و احزاب سیاسی که مردم میگویند به عراق و مردمش زیان وارد ساخته اند مطرح شد.
شعار تظاهرات:‌ ایران اخراج اخراج بغداد آزاد آزاد
گزارشگر:‌ خواسته ها و شعارهای جدید تظاهرکنندگان بازتاب برخورد احزاب مختلف با اعتراضات و واکنشهای ضد و نقیض آنها حول آن میباشد. بر اساس گفته تحلیلگران و سیاستمداران و فعالان، اصلاحات اقتصادی بدون به عقب راندن شبه نظامیان رژیم ایران و مهار نفوذ رژیم ایران در عراق محقق نخواهد شد. و این امری است که شبه نظامیان وابسته به رژیم ایران تلاش میکنند آنرا به شکست بکشانند. از سویی دیگر فعالان عراقی به اظهارات نوری المالکی رئیس ائتلاف دولت قانون در مورد اعتراضات انتقاد کردند. وی گفته بود آنچه در ساحة التحریر رخ داد تاسف آور است و به نفع هیچکس نیست. وی معترضان را به خویشتنداری و التزام به قانون فراخواند.
در این راستا منابع العربیه فاش ساختند که اتاق عملیات ایران در بغداد فرامینی برای مقابله با تظاهرات و تخریب وجه آنها صادر کرده است. این اتاق عملیات توسط معاون قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس، بازوی برون مرزی سپاه پاسداران رژیم ایران معروف به حاج حامد اداره میشود. وی فرمان گسترش شبه نظامیان در سراسر بغداد را صادر نموده است. از جمله این شبه نظامیان میتوان به سرایا خراسانی در منطقه جادریه و النجبا در منطقه ابونواس اشاره کرد.

اشتراک گذاری

کامنت بگذارید

Please enter your comment!
Please enter your name here