مایک پمپئو – در نشست «اتحاد علیه ایران هسته‌ای»: وقت آن است که رژیم ایران مردم خود را در اولویت قرار دهد

0
328

صداي آمريكا 25سپتامبر

مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا در نشست «اتحاد علیه ایران هسته‌ای»: وقت آن است که رژیم ایران مردم خود را در اولویت قرار دهد

مایک پمپئو، وزیر خارجه ایالات متحده، گفت آمریکا از مردم ایران حمایت می کند و وقت آن است که رژیم ایران، مردم خود را در اولویت قرار دهد.آقای پمپئو روز چهارشنبه سوم مهر ماه و در جریان سخنرانی در افتتاحیه مراسم سالانه «اتحاد علیه ایران هسته‌ای» در نیویورک گفت: «هر قدر ایران بیشتر تعرض کند، ما هم فشار خود را افزایش می‌دهیم.»وزیر خارجه آمریکا افزود: «ما تمامی بخش‌های سپاه پاسداران را که وارد بدنه اقتصادی ایران شده هدف می‌گیریم و در کنار آن، شماری از شرکت‌های چینی و مدیران آن هم به دلیل نقض تحریم‌های نفتی ایران از سوی آمریکا تحریم می‌شوند.»

مایک پمپئو گفت: «به چین و کشورهای دیگر می‌گوییم هرکسی که تحریم‌های ایران را نقض کند، مجازات می‌شود. همه کشورها وظیفه دارند این کار را دنبال کنند

مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا در این سخنرانی تاکید کرد که شماری از اشخاص حقیقی و حقوقی چین به دلیل نقض تحریم‌های نفتی آمریکا علیه ایران، مورد مجازات قرار گرفته و تحریم می‌شوند.

وزیر خارجه آمریکا گفت با بیانیه سه کشور اروپایی روشن است که ایران مسئول حملات به عربستان سعودی است و این‌کارهای ایران باعث نگرانی همه کشورها است و خطر بحران را افزایش می‌دهد.

مایک پمپئو افزود که زمان آن فرا رسیده که ایران مذاکرات را شروع کرده و بحث فعالیت‌های هسته‌ای و نگرانی‌های منطقه‌ای را پاسخ دهد. آقای پمپئو گفت رژیم باید مردم ایران را مقدم قرار دهد و بی‌تردید مردم ایران نیز چنین درخواستی خواهند کرد. آقای پمپئو تاکید کرد که هرگاه مردم ایران چنین درخواستی را مطرح کنند، بدانند که این دولت در آمریکا از آن‌ها حمایت خواهد کرد.

مایک پمپئو با اشاره به بخش‌هایی از سخنرانی دیروز پرزیدنت ترامپ در مجمع عمومی سازمان ملل در مورد ایران گفت که همه کشورها وظیفه دارند این کار را دنبال کنند. وی افزود: «هدف ما بسیار مشخص است. ما می‌دانیم دیپلماسی کارآمد است و اراده ما هم راسخ است. ما داریم جهان را بیدار می‌کنیم.»

مایک پمپئو  وزیر خارجه ایالات متحده با اشاره به نقایص برجام گفت: «آن زمان که مذاکرات برای توافق اتمی در جریان بود هم حتی ایران از شرارت‌هایش کم نکرد. بعد به لطف اسرائیل فهمیدیم همان موقع داشتند اطلاعات خود را مخفی می‌کردند.»

آقای مایک پمپئو در مورد کارزار فشار حداکثری بر رژیم جمهوری اسلامی گفت: «ما از تحریم‌های ایران کم نمی‌کنیم و هرقدر تعرض‌های خود را بیشتر کنند، ما هم فشار خود را بیشتر خواهیم کرد

اشتراک گذاری

کامنت بگذارید

Please enter your comment!
Please enter your name here