نیروهای آمریکایی گروهای مسلح را در جنوب عراق تحت تعقیب قرار داده و مقرهای آنها را در غرب این کشور بمباران کردند

0
249

منبع: روزنامه اخبار الخلیج- بحرین    29ژانويه 2019

یک پارلمانتر عراقی فاش کرد یک نیروی آمریکایی برای یافتن فرماندهان گروههای مسلح اقدام به هلی برد در منطقه ای از عراق در نزدیکی مرز ایران کرد.

پارلمانتر کریم علیوی از استان میسان گفت، یک نیروی آمریکایی در منطقه مرزی الطیب اقدام به هلی برد کرده و بدنبال آن  ۲۰ خودروی شهری حامل سربازان آمریکایی وارد شهر العماره شدند.

علیوی توضیح داد که هدف این هلی برد و ورود به شهر جمع آوری اطلاعات از فرماندهان گروههای مسلح مورد حمایت ایران بمنظور آماده سازی عملیات بعدی برای هدف قرار دادن فرماندهان درجه اول این گروهها چه بصورت ترور و یا از طریق تعقیب و مراقبت می باشد‍!

علیوی از یک افسر ارشد در ارتش عراق نقل کرد که این نیروی آمریکایی اقدام به جمع آوری اطلاعات از فرماندهان گروههای مسلح و اماکن و محلهای حضور و تحرکات آنها بهمراه اطلاعات مفصل از مقرها و انبارهای سلاح این گروهها کرده است.

همزمان مقرهای حشد الشعبی در مناطق متفرقه منطقه غربی عراق بمباران شدند.

پارلمانتر سابق مشعان الجبوری گفت، طی چهار روز گذشته پهبادهای آمریکایی اهداف حشد الشعبی در دو منطقه صحرایی النخیب در مرز عراق با عربستان سعودی و منطقه الثرثار وابسته به منطقه صلاح الدین را بمباران کردند.

الجبوری افزود، حکومت عراق در مورد خسارتهای ناشی از بمباران آمریکا در صفوف حشد الشعبی سکوت پیشه کرده است. عادل عبدالمهدی نخست وزیر عراق یک عملیات نظامی که قرار بود گروههای وابسته به حشد العشبی در مرز سوریه انجام دهند را لغو نمود. وی گفت دستور لغو عملیات تنها چند دقیقه قبل از اجرای آن صادر شده است.

از طرف دیگر حیدر العبادی نخست وزیر عراق گفت، مرجع شیعی علی السیستانی هیچ فتوایی در مورد تأسیس حشد الشعبی صادر نکرده است، بلکه وی فراخوان به داوطلب شدن در صفوف ارتش برای مقابله با خطر داعش داد.

عبادی توضیح داد، اصطلاح حشد الشعبی نه از زبان علی سیستانی و نه در خطبه های نماز جمعه که نمایندگان وی برگزار می کنند مطرح نشده است.

عبادی سیاست خلع سلاح گروههای مسلح و پایان دادن به نقش حشد الشعبی بدنبال از بین بردن خطر داعش را پیش می برد. این امر باعث شده که مزدوران ایران او را به وابستگی به آمریکا و هماهنگی با آن علیه منافع ایران و احزاب وابسته به آن در عراق متهم کنند.

اشتراک گذاری

کامنت بگذارید

Please enter your comment!
Please enter your name here