بازداشت ۷۲ دختر و پسر در یک مهمانی در ساری

0
820
منبع: سایت هرانا(فارسی)    تاريخ 22ژانويه 2019

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایسنا، حسینی عالمی دادستان مرکز مازندران در جمع خبرنگاران در مورد دستگیری ۷۲ نفر در مهمانی شبانه در ساری، گفت: “گزارش مردمی مبنی بر میهمانی مختلطی در ساری به سپاه اطلاع داده و پس از آن با نیروی انتظامی و دادستانی هماهنگی‌های لازم انجام شد”.
وی افزود: “با دستور دادستانی مامورین وارد شده و ۷۲ نفر از زن و مرد دستگیر شده و به مراجع انتظامی تحویل داده شدند”.
دادستان مرکز مازندران تصریح کرد: “شب گذشته دستور بازداشت صادر گردید و در حال حاضر دادیار برای تفهیم اتهام و رسیدگی به پرونده اعزام شده است”.
عالمی یادآور شد: “در ادامه آخرین دفاع از متهمین گرفته شده و کیفرخواست صادر می‌شود و پس از آن به دادگاه فرستاده خواهد شد”.
عالمی در مورد وضعیت حکم قضایی افراد دستگیر شده نیز گفت: “برای این افراد قرار صادر می‌شود و اگر بتوانند تأمین را بسپارند آزاد شده و در غیر این صورت بازداشت خواهند شد”.
بر اساس داده های ۲۹۴۵ گزارش ثبت شده در مرکز آمار، نشر و آثار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران در سال گذشته (اول فروردین ۱۳۹۶ تا ۲۷ اسفند ۱۳۹۶) حداقل ۱۲۵۲ شهروند دیگر نیز صرف انتخاب سبک زندگی و شرکت در مهمانی های خصوصی در شهرهای مختلف ایران بازداشت شدند.
حسن روحانی، رییس جمهور ایران در اوایل سال ۱۳۹۵ گفته بود: «حق نداریم در زندگی خصوصی و عمومی مردم دخالت کنیم.» او همچنین گفته بود: «آزادی مردم با آیین نامه و سلیقه افراد و برخی دستگاه‌ها نمی تواند محدود شود و آزادی مردم به غیر از قانون با هیچ چیز دیگری محدود نمی شود و حتی دولت و قوه قضاییه هم نمی توانند مردم را محدود کنند و فقط قانون می تواند چارچوب‌هایی در این زمینه داشته باشد.»
لازم به ذکر است که ورود به حریم خصوصی شهروندان و مداخله در امور فردی آنان از جمله انتقاداتی است که به نظام قضایی و انتظامی ایران وارد است.

اشتراک گذاری

کامنت بگذارید

Please enter your comment!
Please enter your name here