اعتصاب گسترده بازاریان در بیش از ۴۰ شهر ایران

0
237
بازار تبریز و اراک امروز ۱۶ مهر در اعتصاب کامل

امروز دوشنبه ۸ اکتبر، اعتصاب بازاریان که از چند روز پیش برای آن فراخوان داده بودند،در شهرهای مختلف کشور آغاز شد.
بر اساس خبرها و گزارشهایی که تا کنون در منتشر شده، اعتصاب بازاریان و مغازه داران تهران و حدود 40شهر کشور را فرا گرفته، از جمله شهرهای مشهد، اصفهان، کرمانشاه، زنجان، اراک، چابهار ، هیرمند، سنندج، بانه ، مریوان،کنارک، برازجان، بازار تعمیرات خودرو در کازرون، راسته بازار تبریز به اعتصاب پیوسته و حجره‌ها و مغازه‌های خود را بسته‌اند.
این اعتصاب سراسری در اعتراض به موج گرانی و رکود بازار صورت گرفته است.
شایان توجه است که رئیس اتاق اصناف ایران علی فاضلی دو روز پیش طی اظهاراتی که در رسانه‌های حکومتی منتشر شد، ضمن تأیید این که بازاریان از وضعیت گله‌مند هستند، اما نباید هر حرفی که در این شرایط مورد سوءاستفاده ضدانقلاب قرار می‌گیرد، گفته شود. با اطمینان گفته بود:‌ «خیال همه کسانی که هر روز در شبکه های اجتماعی حرف از اعتصاب و بستن بازار می زنند را راحت کنم، بازاریان به هیچ روی اقدامی علیه انقلاب نمی کنند و اینجا خبری نیست».
با این همه خواسته‌های اعتصابگران از هر قشری، خواست عموم مردم ایران است و عموم مردم از اعتصابها حمایت می‌کنند. همچنانکه در شانزدهمین روز اعتصاب کامیونداران و رانندگان خودروهای سنگین، امروز بازاریان تهران و بسیاری دیگر از شهرهای کشورمان نیز به موج اعتصاب پیوستند.

اشتراک گذاری

کامنت بگذارید

Please enter your comment!
Please enter your name here