طرح اتحادیه اروپا برای دور زدن تحریم‌های ایران باعث در جریان باقیماندن نفت ایران نخواهد شد

0
554

بلومبرگ – ۲۷ سپتامبر ۲۰۱۸- طرح پیشنهادی توسط اتحادیه اروپا، روسیه و چین برای دور زدن تحریم‌های ایالات متحده علیه ایران بوسیله استفاده از یک سیستم گزینه دیگر پرداخت به خریداران نفت دست بازی در رابطه با خرید نفت خام ایران نخواهد داد.
کارشناسان حقوقی تحریم‌ها و معامله‌ گران نفت گفتند ایجاد یک راه کار پیشنهادی خاص و کانال پرداخت پول حاصل از فروش نفت برای نگه داشتن معاملات با ایران که این هفته توسط فدریکا موگرینی علنی شد کماکان معامله گران نفتی با جمهوری اسلامی را در برابر اقدامات مجازاتی از جانب وزارت خزانه‌داری ایالات متحده آسیب‌پذیر باقی میگذارد.
دانیل مارتین کارشناس تحریم ها در شرکت Holman Fenwick Willan در لندن در رابطه با طرح اعلام شده گفت « نفت عرصه‌ئی نیست که در این طرح مورد آزمایش یا اینکه در اولویت استفاده قرار گیرد.»…
حتی اگر آنها از یک سیستم گزینه دیگر پیشنهادی اتحادیه اروپا، روسیه و چین برای پرداخت استفاده کنند هر مشتری و خریداری کماکان در رابطه با تحریم‌های ثانویه برای صرفا خرید نفت از ایران آسیب پذیر باقی خواهد ماند…
بزرگترین معامله گران نفت مانند Vitol Group و همچنین Trafigura Group Pte Ltd که در اروپا مستقر هستند عمدتا داد و ستد خود را با دلار آمریکا انجام میدهند و در ایالات متحده دارای فعالیتهای تجاری هستند و از قبول چنین ریسک و خطری دوری خواهند کرد.
گروه معاملات نفتی Gunvor Group Ltd که روزانه ۲.۷ [دو میلیون و هفتصد هزار] بشکه نفت خام و محصولات نفتی معامله میکند و در آمریکا در هوستون تگزاس و استام‌فورد کانیتیکت دفتر باز کرده است گفت به این زودیها وارد معاملات نفتی با ایران نخواهد شد.
سخنگوی کمپانی Gunvor Group Ltd گفت « کمپانی Gunvor Group Ltd در حال معامله با ایران نیست. ما دقیقا از تمامی تحریمات بین‌المللی مربوطه تبعیت میکنیم و با هیچ کشوری از جمله ایران که معامله با آنها به معنی نقض تحریمات باشد معامله نفتی یا هر محصولات دیگری نخواهیم داشت،».
افراد مطلع با برنامه و طرحهای معاملاتی گفتند Vitol Group و Trafigura Group Pte Ltd نیز برنامه یی برای استفاده از کانال پرداخت پیشنهادی مطرح شده توسط موگرینی ندارند…

اشتراک گذاری

کامنت بگذارید

Please enter your comment!
Please enter your name here