جولیانی وکیل ترامپ می گوید دولت ایران سرنگون خواهد شد

0
260
رودی جولیانی در گردهمایی ایران آزاد ۲۰۱۸- در نیویورک

خبرگزاری رویتر، ۲۳ سپتامبر۲۰۱۸ – رودی جولیانی وکیل شخصی پرزیدنت ترامپ روز شنبه گفت تحریمهای آمریکا علیه ایران به یک درد و فشار اقتصادی منجر می شود که ممکن است نتیجه اش یک «انقلاب موفق» باشد که با اظهارات دولت که تغییر حکومت در تهران سیاست آمریکا نیست تفاوت دارد.
جولیانی که از طرف خودش صحبت می کرد یک متحد ترامپ است و در جلسه یی تحت عنوان «قیام ایران» که توسط سازمان جوامع ایرانی – آمریکایی که مخالف حکومت تهران است برگزار شده بود گفت «نمی دانم ما چه موقع آنها را سرنگون کنیم».
جولیانی به جمعیتی در یک هتل در میدان تایمز در نیویورک گفت «این ممکن است چند روز، ماه یا یکی دو سال بطول انجامد اما واقع خواهد شد».
اظهارات جولیانی در تقابل با سیاست دولت ترامپ است که گفته است گرچه تحریمهای فلج کننده اقتصاد ایران را از سر گرفته است، بدنبال تغییر حکومت نیست…
دولت ترامپ امیدوار است این تحریمها ایران را وادار کند برنامه اتمی اش را مهار سازد و در عینحال جنگ افروزیش در خاورمیانه را هم متوقف کند…
جان بولتون مشاور امنیت ملی ترامپ در ماه اوت به رویتر گفت «تغییر رژیم» در ایران، سیاست آمریکا نیست.
جان بولتون گفته است دولت ترامپ خواهان یک تغییر کلان در رفتار این رژیم است.
علی خامنه ای ولی فقیه ایران کشورهای عرب خلیج مورد حمایت آمریکا را متهم کرد که این حمله با تیراندازی در یک مراسم رژه نظامیان در روز شنبه در اهواز را انجام دادند که طی آن ۲۵ نفر کشته شدند. وی از این کشورهای منطقه نام نبرد اما گفت بر این باور است که آنها مقصر هستند.
جولیانی روز شنبه گفت «صبر مردم ایران طبعا از این رژیم بسرآمده است، تحریمها جواب داشته اند. ارز ایران به ارزش صفر می رسد. اینها شرایطی هستند که به انقلابی موفق منجر می شوند».
جولیانی قبلا توصیه کرده بود که ازسرگیری تحریمها با هدف تغییر رژیم صورت می گیرند. در یک کنفرانس در ماه ژوئن که برای شورای ملی مقاومت ایران مستقر در پاریس سخنرانی می کرد گفت سیاست ترامپ آیت الله های ایران را خفه خواهد کرد.
وزارت خارجه آمریکا گفته است جولیانی از طرف دولت در رابطه با ایران صحبت نمی کند.

اشتراک گذاری

کامنت بگذارید

Please enter your comment!
Please enter your name here