هشدار جدید آمریکا به خطوط هوایی برای استفاده از آسمان ایران

0
446
حریم هوایی ایران برای پرواز هواپیماها امن نیست(عکس از آرشیو)

رویترز-۱۱ سپتامبر ۲۰۱۸- – ایالات متحده با اشاره به تشدید فعالیت های نظامی در آسمان ایران ، در یک هشدار جدید به خطوط هوایی اعلام کرده است که در استفاده از فضای هوایی ایران با احتیاط عمل کنند.
دستورالعمل به روز شده از اداره هوانوردی فدرال به اپراتورهای ایالات متحده، صادر شده در روز یکشنبه در تاریخ انقضا مشاوره سال گذشته، همچنین به فعالیت های نظامی که از طریق فضای هوایی ایران در ارتباط با سوریه صورت می گیرد یا از مسیرهای ترانزیتی آن عبور می کند، اشاره کرده است
پس از آنکه رییس جمهور دونالد ترامپ در ماه مه از توافق هسته ای با ایران خارج شد، روابط بین ایران و ایالات متحده با تنش رو به رو شد و ماه گذشته مجددا تحریم ها را علیه جمهوری اسلامی به اجرا در آمد.
دفتر خدمات پرواز آمریکا ، که اطلاعات امنیتی در مورد فضای هوایی کشورها را به خطوط هوایی ارائه می دهد، روز دوشنبه اعلام کرد، «بدتر شدن روابط آمریکا و ایران باید در هنگام انتخاب آسمان ایران برای پرواز مورد توجه قرار گیرد.» این دفتر همچنین خاطرنشان کرده، «با وجود آنکه باز شدن مجدد آسمان عراق از ماه نوامبر سال گذشته، گزینه‌های جایگزین را برای انتخاب مسیر پرواز فراهم کرده است، اما همچنان مسیر کاملا مناسبی در این منطقه وجود ندارد »
وزارت امور خارجه ایالات متحده نیز توصیه می کند که اتباع آمریکا به دلیل احتمال دستگیری و بازداشت خودسرانه از سفر به ایران خودداری کنند.
آمریکا همچنین به شهروندان خود توصیه می‌کند که به دلیل درگیری‌های نظامی و حملات تروریستی در عراق از سفر به این کشور نیز خودداری کنند. آخرین دستورالعمل اداره هوانوردی فدرال آمریکا درباره عراق در دسامبر سال گذشته، پرواز اکثر شرکت‌های هواپیمایی در آسمان این کشور را در ارتفاع کمتر از ۲۶ هزار پایی ممنوع کرده بود.

اشتراک گذاری

کامنت بگذارید

Please enter your comment!
Please enter your name here