موشک باران مقر حزب دمکرات کردستان ایران توسط سپاه پاسداران در خارج از مرزهای ایران

بکارگیری تروریسم دولتی در وسیع ترین اشکال خود- حتی حمله نظامی- از شیوه های دیرین حکومت ایران برای از بین بردن مخالفین اش بوده و هست

0
504
تصویری از صحنه موشک باران مقر حزب دمکرات کردستان ایران در اقلیم کردستان

صبح شنبه ٨ سپتامبر۲۰۱۸ مقر دفتر سیاسی حزب دمکرات کردستان در میانه جلسه پلونوم کمیته مرکزی مورد هجوم حمله موشکی و هوایی رژیم ایران قرار گرفت.
در بیانیه حزب دمکرات کردستان ایران گفته شده که در طول این حمله و در پی آن هواپیماهای بی سرنشین ایرانی در فراز شهر کویه – در اقلیم کردستان – درحال پرواز مشاهده شده اند.
در پی این حمله مقرحزب دمکرات مورد هجوم چندین موشک قرار گرفته که منجر به کشته و زخمی شدن دست کم ۱۱ نفر از اعضای این حزب شده که مصطفی مولودی دبیرکل حزب دمکرات کردستان ایران و خالد عزیزی جانشین وی از جمله مجروحین هستند.
سایت تابناک متعلق به محسن رضایی فرمانده سابق سپاه پاسداران نوشت، نیروهای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در واکنش به تحرکات گروه‌های تروریستی تجزیه طلب و حملات به مرزبانان کشورمان که به شهادت شماری از ایشان منجر شده بود، از بامداد امروز شنبە (۱۷ شهریور)، مواضع نظامی گروهک تروریستی حزب دموکرات کردستان ایران و گروهک تروریستی حزب دموکرات را در نزدیکی شهر کویە واقع در ۱۸۰ کیلومتری محل شلیک و ۶۶ کیلومتری مرز ایران و عراق هدف قرار دادەاند.
دولت اقلیم کردستان در بیانیه ای که در سایت کردستان ۲۴ منتشر شده ، حملات هوایی رژیم ایران علیه دفاتر سیاسی حزب دموکرات کردستان و حزب دموکرات کردستان ایران در کویه را محکوم کرد.
در این بیانیه گفته شده اقدام علیه کشورهای همسایه از خاک اقلیم کردستان قابل قبول نیست و باعث ایجاد بی‌ثباتی اقلیم کردستان خواهد شد. دولت اقلیم کردستان درخواست کرده است به قوانین اقلیم کردستان احترام بگذارند و اقلیم را به به میدان رقابت تبدیل نکنند.

اشتراک گذاری

کامنت بگذارید

Please enter your comment!
Please enter your name here