بلومبرگ: ترامپ می گوید رژیم ایران ممکن است بخاطر سیاست های او سقوط کند

0
324
دونالد ترامپ ،رئیس جمهور آمریکا

وبسایت بلومبرگ ۳۱ اوت ۲۰۱۸ – آمریکا توافق اتمی با ایران را در مه مه ترک کرد – ایران با تورم بالا، ارز ضعیف و تحریمهای نفتی مواجه است
پرزیدنت دونالد ترامپ گفت رژیم ایران ممکن است بخاطر سیاست های دولت او ازجمله ترک توافقنامه بین المللی اتمی با تهران که نفر پیش از او مذاکره کرده بود، سقوط کند.
ترامپ روز پنجشنبه در مصاحبه ای در کاخ سفید با خبرگزاری بلومبرگ گفت» زمانیکه من به اینجا آمدم سوال این بود آنها چه زمانی خاورمیانه را اشغال می کنند».
« اکنون سوال این است که آیا جان بدر می برند. این تفاوت زیادی طی یک سال ونیم گذشته است ».
پرزیدنت در مورد این اظهار نظر توضیحی نداد.
ترامپ که از دشمنان منطقه ای ایران دلگرم شده بود آمریکا را از توافق اتمی بین المللی در ماه مه بیرون کشید و جمهوری اسلامی را متهم به تهدید امنیت خاورمیانه با گسترش نفوذ منطقه ای خود، نمود.
او این ماه تحریم ها علیه ایران را مجدداً اعمال کرد و صنعت مهم نفت ایران قرار است با مجازات هایی با شروع ماه نوامبر مواجه شود.
تورم در ایران افزایش یافته و ارز آن تضعیف شده و این فشار بیشتری را بر پرزیدنت حسن روحانی وارد میکند در حالیکه او تلاش دارد از این بحران بیرون بکشد.
ترامپ گفته است که مایل است با رهبران ایرن ملاقات کند تا که توافق اتمی سخت تری را مذاکره کند که مانع از درد تحریم ها شود. اما پیشنهاد او توسط آیت الله علی خامنه ای رهبر عالی ایران رد شد. این امر جای کمی برای اجتناب از مجازات های شدیدی که در اوایل نوامبر در راه است باقی می گذارد در حالی که آمریکا به دنبال قطع فروش نفت ایران به خارج، تا حدامکان نزدیک به صفر می باشد.

اشتراک گذاری

کامنت بگذارید

Please enter your comment!
Please enter your name here