روحانی رو به مجلس: مردم اعتمادشان را به ما از دست داده اند

خبرگزاری فرانسه : روحانی حتی حمایت بعضی از متحدان رفرمیست خود را از دست داده است. الیاس حضرتی عضو رفرمیست مجلس در حالیکه بنفع استیضاح مسعود کرباسیان وزیر اقتصاد رای میداد گفت « ما با این ملت چه کار کرده‌ایم؟ آنها را بدبخت و بینوا کرده‌ایم،».

0
486
حسن روحانی رئیس جمهوری حکومت آخوندی در جلسه استیضاح مجلس رژیم

امروز سه شنبه ۶ شهریور – ۲۸ اوت ۲۰۱۸ حسن روحانی رئیس جمهور رژیم ایران برای اولین بار از شروع ریاست جمهوریش در سال ۲۰۱۳به مجلس احضار شد
این موضوع که نشانگر غیر قابل مهار شدن معضلات گریبانگیر رژیم است بازتاب گسترده ای در رسانه های خبری بین المللی داشت
خبرگزاری فرانسه بعد از گزارشی از جلسه امروز مجلس نوشت :روحانی [طی صحبتهایش در مجلس ] خط سختی را در پیش گرفت و بدون اینکه به بحران تمام عیار اعتراف کند اقدام به تائید مشکلاتی که مردم عادی ایران با آن مواجه هستند، کرد.
او به مجلس گفت« نگیم که ما دچار بحران شدیم، ما دچار بحران نیستیم ، اگر بگیم هستیم ، بعد تبدیل میشه به آسیب برای جامعه و بعد تبدیل میشه به تهدید»…
مانند همیشه روحانی هیچ سیاست پیشنهادی مستحکمی ارائه نداد و بجای آن مکررا گفت جواب در نشان دادن اتحاد نظام به مردم میباشد.
او گفت« شما ممکن است در مورد بیکاری، ارز خارجی، رکود، قاچاق صحبت کنید… بنظر من مشکل در نگرش مردم نسبت به آینده است،». او اضافه کرد« مردم از آمریکا ترسی ندارند، آنها از اختلافات ما میترسند. اگر مردم ببینند ما متحد هستیم، آنها خواهند فهمید که مشکلات حل خواهند شد.».
دولت روحانی که سیاست بهبود روابط با غرب را پیش میبرده از تصمیم واشینگتن برای خروج از توافق اتمی بطور جدی تضعیف شده است…
اغلب کمپانی های خارجی پروژه‌های سرمایه‌گذاری خود در ایران را رها کرده‌اند و مرحله بعدی تحریم‌ها در ماه نوامبر بخش حیاتی و تعیین کننده نفت را هدف قرار خواهد داد…
برغم اینکه دو تن از وزرای وی استیضاح و از کار برکنار شدند، روحانی از جانب ولی‌فقیه حفاظت میشود، اخیرا وی گفته است برکناری رئیس جمهور بنفع دشمن خواهد بود.
ولی روحانی حتی حمایت بعضی از متحدان رفرمیست خود را از دست داده است.
الیاس حضرتی عضو رفرمیست مجلس در حالیکه بنفع استیضاح مسعود کرباسیان وزیر اقتصاد رای میداد گفت « ما با این ملت چه کار کرده‌ایم؟ آنها را بدبخت و بینوا کرده‌ایم،».
خبرگزاری آلمان از این جلسه گزارش کرد: روحانی [در مجلس] گفت:
– تظاهراتهای ضد دولتی در ماه ژانویه باعث به طمع انداختن ترامپ رئیس جمهور آمریکا برای خروج از توافق اتمی شد.
– «مشکلات اقتصادی تعیین کننده هستند، ولی مهمتر از آن این است که بسیاری از مردم اعتمادشان را به آینده جمهوری اسلامی از دست داده‌اند و در مورد قدرت آن شک دارند.».
رویتر در گزارشی نوشت :فشارها بر حسن روحانی رییس جمهور ایران روز سه شنبه در حالیکه نمایندگان مجلس، او را برای پاسخ به سوالها حول رشد ضعیف اقتصاد و گرانی رو به افزایش احضار کرده بودند بالارفت.
اما مجلس ایران با پاسخ های روحانی قانع نشد و این موضوع را به قوه قضاییه رجوع داد.
روحانی که از عملکرد دولت دفاع می کرد گفت مصائب اقتصادی فقط بعد از ازسرگیری تحریمها توسط واشینگتن بود که شروع شد.
اما بسیاری از نمایندگان مجلس بنا به نتیجه آرا که در پایان جلسه داده شد این جواب را قانع کننده ندیدند
و آسوشیتدپرس گزارش کرد :روحانی روز سه‌شنبه در مقابل مجلس ایران سخنرانی کرد و تظاهراتهای سراسری ماه دسامبر تا ژانویه در ایران را با تصمیم دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده برای خروج از توافق اتمی مرتبط دانست. تظاهراتهای ماه دسامبر و ژانویه در ایران کشور را به لرزه انداخت.
او گفت « آگاه باشید که تخریب خرابی می‌آورد . آگاه باشید سیاه نمایی زندگی مردم را بسمت سیاهی میبرد».
روحانی همچنین طی اظهارات سربسته‌یی گفت ایران برای برخورد با این بحران «راه سومی» بجز رها کردن یا باقی ماندن در توافق اتمی دارد. او وارد جزئیات نشد ولی اشاره‌ئی به امانوئل ماکرون در روز دوشنبه کرد.

اشتراک گذاری

کامنت بگذارید

Please enter your comment!
Please enter your name here