تظاهرات در شهرهای ایران در شرف تحریمهای آمریکا

0
1036
صحنه‌ای از اعتراضات گسترده مردمی در تهران

رویتر- ۴ اوت ۲۰۱۸- تظاهراتهای پراکنده برای چهارمین روز پیاپی در شهرهای ایران در حال وقوع است، بنا به گزارش آژانسهای خبری ایران و شبکه های اجتماعی تظاهرکنندگان روز شنبه به یک مدرسه مذهبی در غرب تهران حمله کردند، این در حالیست که مردم ایران در انتظار بازگشت تحریم های ایالات متحده میباشند.
براساس کلیپهای ویدیوئی منتشر شده در شبکه های اجتماعی صدها نفر در شهرهایی در سراسر ایران شامل تهران، اصفهان و کرج علیه تورم زیاد تظاهرات کردند. تورمی که بخشی از آن بدلیل سقوط ریال میباشد که خود ناشی از ترس از اعمال دوباره تحریم های فلج کننده در ۷ اوت است…
تظاهراتها غالبا با شعارهایی علیه هزینه بالای زندگی و اتهامات فساد مالی شروع میشوند ولی بسرعت تبدیل به تظاهرات و راهپیمائی های ضد دولتی میشوند.
آژانس نیمه رسمی فارس روز شنبه گزارش کرد در شهر اشتهارد در ۱۰۰کیلومتری غرب تهران پلیس ضدشورش اواخر روز جمعه حدود ۵۰۰ نفر را که شعار ضد دولتی میدادند و بعضی از آنها علیه حوزه علمیه شیعی شهر سنگ و آجر پرتاب میکردند را متفرق ساخت.
بر اساس یک کلیپ ویدیوئی در شبکه های اجتماعی تظاهرکنندگان خیابانی در تهران شعار «مرگ بر دیکتاتور» دادند…
در واشینگتن وزارت خارجه آمریکا در حساب توییتری فارسی زبان خود گفت:‌« درحالیکه این نهایتا برعهده #مردم_ایران است که مسیرحرکت کشورشان راتعیین کنند، #آمریکا از صدای مردم ایران،که برای مدتی طولانی نادیده گرفته شده است،حمایت میکند.».
در ۷ اوت واشنگتن تحریم‌‌هایی را علیه ایران اعمال خواهد کرد که براساس آنها خرید دلار آمریکا، تجارت طلا و فلزات قیمتی و معاملات با فلزات، ذغال و نرم افزار مرتبط صنعتی را در بر خواهند گرفت.
تحریمها همچنین علیه واردات فرش و مواد غذایی ایران به ایالات متحده و در رابطه با بعضی معاملات مالی دوباره اعمال خواهند شد…

اشتراک گذاری

کامنت بگذارید

Please enter your comment!
Please enter your name here