ایران در داخل لرزان است… آمریکا از خارج باید فشار بیاورد

انتخاب پیش روی آمریکا و متحدانش ساده است. یا به مردم ایران کمک کند تا سلطنت ملاها را پایان دهند, یا شاهد صعود یک هژمونی جدید در خاورمیانه باشند که با تمام منافع و امنیت جمعی ما مخالف است.

0
459
اعتصاب در بازار تهران در اعتراض به صعود افسارگسیخته نرخ ارز

هیل – ۵ ژوئیه۲۰۱۸- پیتر هوسی(Peter Huessy) -آمریکایی ها مشتاق پیدا کردن اژدهای بیشتری برای کشتن در سراسر جهان نیستند. در نتیجه, تلاش های نظامی ضد تروریستی علیه فعالیت های ایران در یمن, سوریه و عراق در نهایت عمدتا به مسائل محلی با کاهش حمایت آمریکا تبدیل خواهد شد.

با این حال, هر گونه نیروهای بازدارنده که ما به گسترش آن ادامه بدهیم, مانند سیستم دفاعی بسیار پیشرفته و حضور نیروی دریایی در خلیج فارس, آمریکا و متحدان مان در سرنگون کردن رژیم برای کمک به مردم ایران نیاز به استفاده از هر گونه توانایی های سیاسی, اقتصادی, دیپلماتیک و تجاری آنها دارند.

آیا چنین سیاستی موفق میشود؟ علائم تشویق کننده هستند. رئیس جمهور ترامپ یک ائتلاف در حال ظهور برای مقابله با ایران ایجاد کرده است شامل مصر, اسرائیل و عربستان. ائتلاف به رهبری عربستان در حال پیشروی سریع برای شکست حوثیهای یمن مورد حمایت مالی و تسلیحاتی ایران است, داعش تا حد زیادی توسط نیروهای آمریکا و متحدانش نابود شده است و اسرائیل و ایالات متحده اهداف نظامی کلیدی ایران در سوریه را از بین برده‌اند.

همبستگی نیروها علیه ایران؟

آنچه که شورویها در ۱۹۷۰ ”همبستگی نیروها“ نامیدند در حال حرکت علیه ایران است. بخش قابل توجهی از این به دلیل تغییر سیاستها توسط دولت جدید آمریکا است.

ارزش ارز ایران در حال سقوط است, پرواز سرمایه در حال رشد است, ؛ طبقه متوسط ستیزه جو است, همچنان که اقلیت ها؛ و سرکوب دولتی از جمله ضرب و شتم, زندان, اعدام های غیرقانونی و دستگیری های خودسرانه تسریع شده است…

چه چیزی باید برنامه ما باشد؟

اول, از موضوع حیاتی, ایران باید از دسترسی به SWIFT خارج شود, ( انجمن ارتباطات بین المللی مالی بین المللی در سراسر جهان), در نتیجه نمی تواند نفت خرید و فروش کند….

دوم, صادرات نفت ایران باید به طور موثر تحریم شود…

سوم, ایران باید از جلسات بین المللی حذف شود و سفارتخانه های آن تعطیل شود…

چهارم, برنامه ای کامل برای توقف بیابان زایی…

پنجم, مبارزه سایبری باید علیه برنامه های سلاح های هسته ای ایران و تاسیسات تولید موشک ها اجرا شود.

ششم, ایالات متحده باید اعلام کند اگر قایقهای ”تهاجم سریع “ و هواپیماهای بدون سرنشین ایران به حملات پی درپی به کشتیهای دریایی آمریکا ادامه دهند, کلمه مواظب باشید باید ”غرق کن“ باشد.

هفتم, امنیت مرز ما باید تقویت شود تا اطمینان حاصل شود تهدیدها به آمریکا وارد نمی شوند.

هشتم و مهمترین, علاوه بر مبارزات دیپلماتیک علنی حمایت از مخالفان ایران, ایالات متحده باید به معترضین در خیابان کمک کند. صندوق های اعتصاب و تلفن های رمزگذاری شده باید به شیوه ای مشابه با پشتیبانی ایالات متحده از جنبش همبستگی لهستان در زمان دولت ریگان ارائه شود…

انتخاب پیش روی آمریکا و متحدانش ساده است. یا به مردم ایران کمک کند تا سلطنت ملاها را پایان دهند, یا شاهد صعود یک هژمونی جدید در خاورمیانه باشند که با تمام منافع و امنیت جمعی ما مخالف است.

اشتراک گذاری

کامنت بگذارید

Please enter your comment!
Please enter your name here