جایگزین دمکراتیک مناسب برای رژیم ایران

0
536
گردهمایی بزرگ مقاومت ایران در پاریس-عکس از آرشیو

وب سایت تاون هال , ۲۳ ژوئن ۲۰۱۸ – بقلم کن بلک ول ( بخش های گزیده)

-می توان بسادگی گفت که تئوکراسی حاکم در ایران با بزرگترین تهدید داخلی خود بعد از اینکه در سالهای ۱۹۸۰ روی کار آمده مواجه است. در آغاز سال جاری این کشور از اعتراضات عمومی تکان خورده است.

-زنجیری از اعتراضات یک گام عمده به جلو برای جنبش مقاومت دموکراتیک بود به این لحاظ که باعث شد فعالیت سیاسی از کشاورزان و قشر فقیر روستا نشین صدای خود را برسانند و این در حالیست که این اقشار مدتها این رژیم را تحمل می کرده اند و حتی حامی آن بوده اند.

در دسامبر تا ژانویه این قیامها تا ۱۴۰ شهر ایران را فرا گرفت…

در مناسبت نوروز سال نو خانم رجوی عنوان کرد که سال آتی می تواند و باید به یک سال مملو از قیامها تبدیل گردد که تا به پیروزی نهایی ادامه می یابد.

ان.سی.آر.آی یا شورای ملی مقاومت ایران نقشه مسیر پیروزی نهایی آینده را ترسیم کرده که شامل برکناری کامل رژیم حاکم بر ایران و جایگزین کردن آن با یک نظام دموکراتیک می باشد.

رجوی طی یک برنامه ده ماده یی چارچوب این نظام آینده را ارائه کرده است که شامل انتخاباتی آزاد و منصفانه, حکومتی سکولار, تضمین حقوق زنان و اقلیتها و یک تعهد برای روابط صلح آمیز با همسایگانش می باشد…

مراسم سالانه که در سال جاری برگزار می شود از اهمیت خاصی برخوردار است و نشان دهنده حمایت گسترده یی است که اخیرا از طرح ده ماده یی خانم رجوی ابراز شده است…

چنین اتحادی, مهمترین الزام یک گذار صلح آمیز می باشد و شورای ملی مقاومت آلترناتیوی است که این اتحاد را برای یک ایران دموکراتیک فراهم کرده است…

برای هر کس که این اتحاد را در گردهمایی ۳۰ ژوئن مشاهده کند دشوار است نتیجه نگیرد که سیاست آمریکا نسبت به ایران در جهت درستی پیش می رود.

بایستی این قدرت فزاینده را به عنوان عنصری دید که امید مردم ایران را برای تغییر حکومت از درون کشور می‌افزاید و به همین دلیل, بقیه جهان غرب بایستی موضع مشابهی اتخاذ کند.


جان کنیت بلک ول سیاستمدار جمهوریخواه آمریکایی و نویسنده و فعال محافظه کار و شهردار سابق سین سیناتی و خزانه دار و وزیرداخله ایالت اوهایو

اشتراک گذاری

کامنت بگذارید

Please enter your comment!
Please enter your name here