حمایت فدراسیون بین المللی کارگران حمل و نقل از کامیونداران اعتصابی در ایران

0
383
حمایت اتحادیه بین المللی رانندگان حمل و نقل از اعتصاب رانندگان کامیون در ایران

فدراسیون بین المللی کارگران حمل و نقل، به نمایندگی از ۲۰میلیون کارگر حمل و نقل در سراسر جهان که این سازمان آنها را نمایندگی می کند، روز ۳۱ مه ۲۰۱۸ با صدور بیانیه ای همبستگی کامل خود را با رانندگان کامیون ایران در روز دهم اعتصاب آنها اعلام کرد.
در این اطلاعیه آمده است ،
کامیونداران در ایران فعالیتهای گسترده را برعلیه دستمزدهای کم و افزایش هزینه ها، و همچنین حقوق کارگران و ایمنی جاده ها، انجام می دهند.
این فعالیتهای آنها به شدت توسط شرکت حمل و نقل جاده ITF پشتیبانی می شود … این اعتصاب ابتدا بر مناطق قزوین، لرستان، آذربایجان شرقی و مازندران تأثیر گذاشت و اکنون گزارش شده که به تمام استان ها و بیش از ۲۵۰ شهر گسترش یافته است.

شبکه حمل و نقل برای زنجیره تامین مواد در ایران حیاتی است، بنابراین این اقدام رانندگان تاثیر قابل توجهی دارد. همزمان، گزارش هایی وجود دارد که اعتراضات کامیونداران از پشتیبانی وسیع مردم برخوردار شده است.

نول کوارد، رئیس حمل و نقل داخلی ITF، گفت: “دستمزد پرداختی به کامیوندار ها برای هزینه های آنها کافی نیست. در همین حال اکثریت عظیمی از مردم ایران از تاثیر تورم و افزایش قیمت ها رنج می برند. آنها نمیتوانند زندگی مناسبی داشته باشند.
وی گفت ، «در عین حال، بسیاری از کامیون ها در وضعیت بدی قرار دارند، نیاز به قطعات یدکی و تعمیرات دارند. در کنار شرایط بدی هوا، مشکلات امنیتی منطقه مرزی و عدم امنیت عمومی جاده ها، کامیون های ایرانی در شرایط کار غیر قابل قبول قرار می گیرند.»
رئیس اتحادیه بین المللی حمل نقل تصریح کرد ، «تامین حقوق کارگران، از جمله حق اتحادیه های کارگری مستقل برای نمایندگی از اعضای آن، کلید حل مسائل کارگران در ایران است.»
نول کوارد افزود، مسئله دستمزدها و ایمنی کم در زنجیره تامین حمل و نقل جاده توسط بخش حمل و نقل جاده ITF اولویت داده شده است. در دسامبر ۲۰۱۶، ITF یک طرح ابتکاری مسئولیت پذیری زنجیره تامین را تصویب کرد که در حال حاضر توسط بخش حمل و نقل جاده ITF با اتحادیه های کارگری راننده کامیون راه اندازی شده است.
روز ۲۹ مه نیز اتحادیه بین المللی رانندگان کامیونهای باری آمریکای شمالی که نماینده یک میلیون و ۴۰۰ هزار راننده در ایالات متحده و کانادا است از اعتصاب رانندگان کامیون در ایران و خواسته های آنها حمایت کردند.

اشتراک گذاری

کامنت بگذارید

Please enter your comment!
Please enter your name here