سخنان وزیر پمپئو در ارائه گزارش سالانه آزادی مذهب

پمپئو: ما با تعیین سم براون بک به مسئولیت [سفیر آمریکا در امور آزادی مذهب] بر اهمیت این موضوع تاکید کرده ایم...

0
419

تلویزیون صدای آمریکا(فارسی) روز سه شنبه ۲۹  مه ۲۰۱۸ سخنان مایک پمپئو وریر خارجه ایالات متحده هنگام ارائه گزارش سالانه وضعیت آزادی مذاهب در کشورها در سال ۲۰۱۷  را ترجمه و پخش کرد ، متن زیر پیاده شده سخنان وزیر پمپئو است:  
خیلی خوشحالم كه امروز در كنار شما هستم برای انتشار سالانه گزارش آزادی مذهب در سطح بین المللی نشان دهنده نقش آمریكاست  برای پیشبرد آزادی مذاهب در سراسر جهان, در واقع آزادی مذهبی ماهیت و دربطن آمریكاست. بنیادگزاران كشور ما می دانستند این موضوع را در همان متمم اول قانون اساسی قراردادند, جمیز مدیسون سالها پیش نوشت كه وجدان بزرگترین و مهمترین مالكیت انسان است.

آزادی مذهب از همان آغاز مهم بود برای آمریكا و دفاع از اون خیلی خطیره نه فقط حق ماست حق تمام افراد بشر است، پرزیدنت ترامپ در كنار اونهایی است كه خواهان و جویا و پویای آزادی مذهب هستند، معاون رئیس جمهور هم همینطور و من هم همینطور.

پیشبرد آزادیهای مذهبی منافع آمریكا را پیش می بره.موقعی كه این را می بینیم بی ثباتی را می بینیم و تروریسم را می بینیم، آزادی بیان و آزادی اجتماع هم تحت حمله است،  از سوی دیگر كشورهایی كه مدافع این نوع آزادی ها هستند ثبات بیشتری دارند, صلح بیشتری دارند به همین دلایل برای پیشبرد احترام برای آزادی مذاهبی كه از اولویت های دولت پرزیدنت ترامپ است, در حالیكه استراتژی امنیت ملی ما نشان میدهد  شالوده ریزان كشور فهمیدند كه درواقع آزادی مذهبی یك واقعا چیزی است كه خداوند اهدا كرده به همه مخلوقاتش , همین الان و هم در آینده ما متعهد هستیم به این, آقای براون بك و من [امروز] راجع به این مسئله صحبت خواهیم كرد . ما خاطرنشان كردیم این تعهد رو با انتخاب آقای براون بك از ایالات كانزاس , او الان این جا در كنارمن است. .

آزادی بین المللی مذهب مسئله ایی است كه واقعا در اولویت است و براون بك و من می خواهیم كه حتما این اولویت ادامه پیدا بكنه, هیئت ما در دفتر آزادی مذهب  به گونه ایی تزلزل ناپذیرسخت كوشی كرده و  با سفارتخانه هایمان درخارج در تماس بوده, سازمان های غیر دولتی و متحدان ما كه حتما پیش ببرند آزادی مذهب رو در گرداگرد جهان. این نشان دهنده سخت كوشی دیپلمات های آمریكاست برای اینكه ارزش های آمریكایی را حفظ و حراست بكنند, من مفتخرم. انتشار گزارش آزادی مذهب در جهان لازمه بعنوان ماموریت ما برای حفظ و حراست آزادی مذهب گرداگرد جهان, در شواهد ۲۰۰ کشور و سرزمین گزارش هایی از موارد نقض حقوق بشر توسط دولت ها , گروههای تروریست و افراد و ما سعی می كنیم كه به این مسئله برسه. من شماری نمونه های مختلف دارم البته چون وقت زیادی نداریم فقط خیلی گذرا ازش رد می شم ولی ما در كشورهای گرداگرد جهان كار می كنیم كه تضمین بكنیم كه آزادی مذهب حتما باشد و جایی كه نیست بشه.

آقای براون بك به شما ارائه جزئیات بیشتری را خواهد داد ولی ما خیلی می خواهیم بگوییم كه درادامه سال آینده بیستمین سالگرد آزادی مذهب گرامی خواهیم داشت. همچنین هفتادمین سالگرد اعلامیه حقوق بشر از سوی سازمان ملل متحده كه پیش میبرد آزادی های حقوق انسانی را ازجمله حق آزادی مذهب ولی هنوز كار زیادی باقی مانده , در این رابطه من می خواهم اعلام كنم كه بیست و پنجم ژوئیه و بیست و شش ژوئیه امسال برای پیشبرد آزادی مذهب  ایالات متحده میزبان نشستی در سطح وزیران خواهد بود در وزارت خارجه و من امیدوارم میزبان متحدان مون باشیم و همینطور نمایندگان سازمان های بین المللی , جوامع مذهبی و مدنی كه بتوانیم بار دیگر تاكید بكنیم برتعهد مون به آزادی مذهب بعنوان یك حق اساسی انسانی. امیدواریم درواقع زمینه های تازه ای را فراهم بیاوریم فقط حرف نخواهد بود می خواهیم اقدام بكنیم می خواهیم نگاه بكنیم راههای ملموسی را برای پس راندن سركوب و بتوانیم برای آزادی مذهب احترام بیشتری ایجاد بكنیم  , این جلسه همچنین اولین باری خواهد بود كه من در مقام وزیر خارجه كار می كنم.

آزادی مذهب واقعا یك حق بین المللی انسان هاست كه ما وزارت خارجه تلاش خواهد كرد , می دانم پرزیدنت ترامپ هم ادامه خواهد داد در پیكار در این راه. ایالات متحده بعنوان ناظر كنار نمی نشیند , ما همبستگی خواهیم داشت و همدردی خواهیم داشت با تمام افرادی كه خواهان حقوق انسانی هستند .

خیلی ممنون بخاطر وقتتون در اینجا… آقای براون بك خیلی ممنون كه در اینجا هستید.

اشتراک گذاری

کامنت بگذارید

Please enter your comment!
Please enter your name here