تصفیه های درونی بی سر و صدا در سپاه پاسداران

برکناری فرماندهان ریزشی سپاه با رو کردن پرونده های فساد اخلاقی

0
1034
یک سرهنگ دوم سپاه پاسداران رژیم جمهوری اسلامی

سایت کردی آوا تودی روز ۳۰ اردیبهشت گزارشی از اوج گیری تصفیه های درونی سپاه منتشر کرد ، به گزارش این سایت در ٦ ماه گذشته دست کم ٦ تن از سرداران و فرماندهان ارشد سپاه در قرارگاه رمضان و قرارگاه حمزه سید الشهدا در کردستان و گروه ٣١٣ حر در کرمانشاه و ایلام برکنار و خانه نشین شدهاند.

بر اساس گزارشاتی که از یکانهای سپاه پاسداران مستقر در منطقه کردستان و کرمانشاه به این سایت رسیده ، حفاظت اطلاعات سپاه پاسداران پس از حوادث دیماه گذشته، کنترل بر پرسنل سپاه را تشدید کرده تا عناصر بریده و ریزشی از نظام را شناسایی و سپس حذف کنند.
بر اساس اطلاعات بدست آمده ، سرهنگ سعید قربانی، سردار سجاد زرین و سرهنگ یعقوب صفاری فرمانده پیشین سپاه سقز، سردار محمدرضا حسینی مطلق فرمانده بسیج سازندگی به جرم فساد اخلاقی برکنار و یا خانه نشین شده اند. این درحالی است که اکثر فرماندهان ارشد سپاه پاسداران دارای فساد اخلاقی هستند.

سپاه پاسداران می کوشد پرونده فساد سردارانی را که با نظام هماهنگ نیستند، در مواقع لازم رو کند و بدون سرو صدا عناصر غیر همسو با رویه سپاه را حذف کند. سرهنگ صفاری فرمانده پیشین سپاه در سقز کردستان و از وابستگان سردار محمدتقی اصانلو فرمانده قرارگاه حمزه سید الشهدا از طریق قاچاق دستگاههای ام آر آی و قاچاق سایر کالاها از مرز بانه به ثروتی هنگفت دست یافته، ولی حفاظت اطلاعات هرگز مانع این فرمانده سپاه نشد. همچنین سرهنگ علی اکبر قهرمانی از رشوه بگیران معروفی است که کاسبکاران بانه از او با عنوان باجگیر نظام یاد می کنند.

سرهنگ علی رضائیان از حفاظت اطلاعات سپاه پس از رشوه و همدستی در قاچاق کلان کالا در بانه کردستان، به دهها میلیارد تومان ثروت دست یافت ولی زمانی که نسبت به وفاداری او به نظام تردید کردند، دستگیر شد . همچنین سردار ایمان صفرآبادی در حفاظت و سپس بازرسی مرزی که مورد تایید ولی فقیه نظام جمهوری اسلامی بود، پس از فاش شدن فساد و اختلاس دهها میلیاردی در مرز کردستان، تنها پیش از موعد بازنشسته شد.

اخباری از درون سپاه حاکی است، نارضایی در بدنه سپاه پاسداران به بیشترین میزان در تاریخ جمهوری اسلامی رسیده است.

اشتراک گذاری

کامنت بگذارید

Please enter your comment!
Please enter your name here