آنچه گوگل در مورد شما می‌داند

0
542

در هفته‌های گذشته خبر نقض حریم خصوصی ۵۰ میلیون نفر کاربر شبکه اجتماعی فیسبوک جنجال آفرین شد ولی خیلی از مردم از وسعت نقض حریم خصوصی و جمع‌آوری اطلاعات توسط شبکه های اجتماعی از جمله گوگل، تصویر روشنی ندارند.
چنانچه قابلیت ردگیری موقعیت را در گوشی هوشمند خود فعال کرده باشید، با هر بار روشن‌کردن گوشی، گوگل موقعیت مکانی شما را ذخیره‌ می‌کند. شما می‌توانید تایم‌لاینی از مکان‌هایی را مشاهده کنید که از ابتدای استفاده از گوگل در گوشی خود به آنجا رفته‌اید.
گوگل از کل تاریخچه‌ی جست‌وجوی شما در تمام دستگاه‌هایی که استفاده می‌کنید، نگه‌داری می‌کند؛ بنابراین ممکن است در صورت حذف تاریخچه‌ی جست‌وجو از یک دستگاه، گوگل کماکان به این تاریخچه از دستگاه‌های دیگر دسترسی داشته باشد.
گوگل با استفاده از اطلاعات شما که شامل موقعیت مکانی، جنسیت، سن، سرگرمی‌ها، شغل، وضعیت رابطه‌ی عاطفی، وزن و درآمد است یک پروفایل تبلیغاتی منحصر‌به‌فرد برای شما ایجاد می‌کند.
گوگل تمام اطلاعات مربوط به اپلیکیشن‌های مورد استفاده‌ی شما را نگهداری می‌کند. آن‌ها می‌دانند که تا چه حد، چه زمانی و برای تعامل با چه کسی از این اپلیکیشن‌ها استفاده می‌کنید؛ بنابراین گوگل به‌عنوان مثال از افرادی که در فیسبوک با آن‌ها ارتباط دارید، کشورهایی که با شهروندان‌ آن‌ها صحبت می‌کنید و حتی زمان خواب شما آگاه است.
گوگل از تاریخچه‌ی یوتیوب شما نگه‌داری می‌کند؛ بنابراین گوگل احتمالا می‌داند آیا محافظه کار هستید یا لیبرال، پیرو چه مذهبی هستید، آیا احساس افسردگی یا ناراحتی می‌کنید یا به بیماری خاصی مبتلا هستید.
گوگل گزینه‌ای برای دانلود تمام داده‌هایی که از کاربر ذخیره کرده است، در اختیار او قرار می‌دهد.
گوگل به تمام عکس‌های شما دسترسی دارد. گوگل زمان و مکان ثبت عکس‌ها را هم دارد
گوگل تمام ایمیل‌های ارسالی و دریافتی از جمله‌ مواردی را که حذف کرده یا در دسته‌ی اسپم‌ها قرار داده است در اختیار دارد.
گرچه مسئولیت حفظ اسرار شخصی منتشر شده در فضاهای مجازی به عهده گوگل است، اما کاربران نیز باید با رعایت برخی نکات امنیتی از حریم خصوصی خود محافظت کنند.

منبع :‌گوگل

اشتراک گذاری

کامنت بگذارید

Please enter your comment!
Please enter your name here