اعتصاب غذای آرش صادقی و سهیل عربی در اعتراض به ضرب و شتم آتنا دائمی و گلرخ ایرایی

0
1405
آرش صادقی و سهیل عربی با تنی رنجور از اعتصاب غذاهای طولانی در هواخوری زندان

زندانیان سیاسی سهیل عربی و آرش صادقی ، در اعتراض به ضرب و شت زندانی آتنا دائمی و گلرخ ایرایی، بار دیگر اعتصاب غذا کرده اند
درپی پرونده سازی جدید برای گلرخ ایرایی و آتنا دائمی در زندان اوین مبنی بر اینکه در فضای زندان اخلال ایجاد کرده اند ؛ بازجویان و شکنجه گران زندان اوین دریک عمل شنیع و غیر انسانی این دو زندانی سیاسی زن را به زندان قرچک ورامین منتقل کردند و به هنگام انتقال به زندان قرچک ورامین ؛ آتنا و گلرخ را موردضرب وشتم و توهین قرار دادند .

آرش صادقی همسر گلرخ ایرایی که در زندان گوهردشت کرج بسر می برد پس از اطلاع از این اقدام غیرانسانی ؛ دراعتراض به قضاییه جمهوری اسلامی دست به اعتصاب غذا و اعتصاب دارو زد .
قابل ذکر است که آرش صادقی بدلیل اعتصاب غذای طولانی اش وضعیت جسمی بسیار بدی دارد و این اعتصاب غذا میتواند وضعیت اورا بحرانی تر کند .
سهیل عربی وب لاگ نویس که به جرم اهانت به ولی فقیه نظام خامنه‌ای به اعدام وبعد با تخفیف به زندان محکوم شده است ، از زندان اوین در پیامی گفته است:
«مرده‌اند از بیم یاران، نامداران را چه شد. دو تن از یارانمان که جرمشان انسان دوستی و دفاع از حقوق مردمشان است را با ضرب و شتم به شکنجه‌گاه قرچک انتقال داده‌اند آنگاه که گفتم کمترین کار برای قدردانی از انسان‌هایی که از خود گذشته اند تا جامعه شان را نجات دهند و کنون محبوسند شکستن درهای زندان است بسیاری مرا مورد تمسخر قرار دادند و دیوانه خطابم کردند اما روی سخن این دیوانه با شما جماعت عاقل که خردمندی را در بی‌تفاوتی و سکوت در برابر جنایتکاران میدانید این است: برای گلرخ ها و آتناها چه می‌کنید؟ یک طوفان توییتری و چند روز هیاهو در اینترنت و چند روز عجب ای وای گفتن و سپس فراموشی. من اما برای انسان‌هایی که از خود گذشتند تا ما را بیدار کنند جانم را می‌دهم. دردا که کنون در زندانم و راهی به جز اعتصاب غذا برای اعتراض به شکنجه‌گران و جلادها ندارم و تا زمانی که یارانم را از آن شکنجه‌گاه رها نکنند به اعتصاب خود پایان نخواهم داد. تنها یک بار زندگی می‌کنیم و هیچ تهدید و شکنجه‌ای نباید ما را از خوب زیستن بهراساند. با خشم و جدل زیستم و به هنگامی که قاضیان اثبات آن را که در عدالت ایشان شائبه یا اشتباه نیست انسانیت را محکوم می‌کردند و امیران نمایش قدرت را شمشیر بر گردن محکوم می‌زدند محتضر را سر بر زانوی خویش نهادم و من ایستاده‌ام با دست هایی بسته. به امید آزادی آرش، گلرخ، آتنا و تمام یارانمان و بیدار شدن یاران مدعی.»
آتنا دائمی فعال حقوق کودکان به اتهام تبلیغ علیه نظام و اجتماع و تبانی علیه امنیت و توهین به رهبری و بنیانگذار جمهوری اسلامی به هفت سال حبس، و گلرخ ایرایی بخاطر نوشتن داستانی منتشر نشده درباره سنگسار و سوزاندن قرآن، به اتهام اهانت به مقدسات و تبلیغ علیه نظام به شش سال حبس محکوم شده‌اند.

اشتراک گذاری

کامنت بگذارید

Please enter your comment!
Please enter your name here