امروز در کاخ سفید، دونالد ترامپ، استراتژی جدید امنیت ملی آمریکا را تشریح کرد

0
637
donald-trump-
دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا، استراتژی امنیت ملی دولت خود را تشریح میکند

رییس‌جمهوری آمریکا در یک سخنرانی در کاخ سفید راهبرد جدید امنیت ملی دولت خود را تشریح کرد.
دونالد ترامپ در ابتدای سخنرانی خود ، همدردی خود را با آسیب دیدگان حادثه سقوط قطار در ایالت واشنگتن اعلام کرد.

ترامپ در ادامه گفت: در این سخنرانی در مورد موضوعاتی بسیار مهم و حیاتی همچون امنیت آمریکا، رونق و شکوفایی و همچنین جایگاه جهانی آمریکا صحبت خواهم کرد.

وی با اشاره به سفرهای خود به ۱۳ کشور جهان و دیدار با صد تن از رهبران دنیا طی یازده ماه گذشته گفت که در تمام این سفرها پیام آمریکا را به تمام جهان رسانده است.

رئیس جمهور آمریکا در ادامه با ادعای مبارزات این کشور برای آزادسازی ملت‌های اسیر و دربند جهان، آمریکا را یکی از بزرگترین نیروها برای صلح و عدالت در تاریخ جهان خواند.

وی در ارتباط با ایران گفت: «ما با ایران مقابله می کنیم، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران را تحریم کرده ایم و پایبندی این کشور به توافق هسته ای را تأیید نکردیم».
رئیس‌جمهور آمریکا در ادامه توافق هسته‌ای ایران (برجام) را «یک توافق جامع بد» خواند.

او کمک‌های آمریکا به پاکستان را یادآوری کرد و گفت که مقامات پاکستان باید در مقابله با تروریسم به آمریکا “کمک کنند”.
رئیس جمهور آمریکا از چین و روسیه به عنوان رقیبانی نام برد که تلاش می‌کنند نفوذ، نظام ارزش‌ها و ثروت آمریکا را به چالش بکشند.

ترامپ با اشاره انتخابات سال گذشته گفت: «مردم آمریکا در روز هشتم نوامبر ۲۰۱۶ به بازگرداندن آمریکا به دوران بزرگی و عظمت خود رأی دادند».

دونالد ترامپ با انتقاد از سیاستهای مهاجرتی دولتهای پیشین آمریکا گفت که این سیاستها اجازه داد تا افرادی نادرست به کشور وارد شوند. در اثر این سیاستها مردم آمریکا اعتماد خود به دولت و در نهایت اعتماد خود به آینده این کشور را از دست دادند.

وی همچنین گفت: «مردم جهان بار دیگر شاهد آن هستند که مردم آمریکا در حال بازگشت به اصول اولیه خود هستند. ما می خواهیم بار دیگر اصل آمریکا در درجه اول را زنده کنیم.از قراردادهایی که باعث نابودی مشاغل در کشور ما می شوند و همچنین قرارداد گران و پرهزینه تغییرات اقلیمی پاریس خارج می شویم».

او همچنین از احداث دیوار مرزی با مکزیک، پایان دادن به “مهاجرت بی رویه” و لغو برنامه قرعه‌کشی کارت اقامت آمریکا به عنوان بخشی از راهبرد امنیت ملی خود یاد کرد.

اشتراک گذاری

کامنت بگذارید

Please enter your comment!
Please enter your name here