وزارت خزانه‌داری آمریکا دارایی‌های خامنه‌ای و دیگر مقامات رژیم ایران را اعلام می‌کند

0
640
علی خامنه‌ای ولی فقیه حکومت آخوندی حاکم بر ایران

کمیته امور مالی مجلس نمایندگان آمریکا قانونی را تصویب کرد که بر اساس آن وزارت خزانه‌داری آمریکا موظف شده است دارایی‌های علی خامنه‌ای ولی فقیه رژیم آخوندی و ۸۰ تن از مقامات کشور و فرماندهان سپاه پاسداران را اعلام کند.

بر اساس این قانون که روز چهارشنبه ۱۵ نوامبر ۲۰۱۷ با ۴۳ رای موافق و ۱۶ رای مخالف تصویب و به نام قانون «شفاف‌سازی دارایی‌های رهبران ایران» نام‌گذاری شد، وزارت خزانه‌داری ملزم به اعلام دارایی‌های رهبر رژیم ایران و مقامات حکومت آخوندی شده است.

این قانون از دولت آمریکا می‌خواهد همه دارایی‌های مقامات عالی‌رتبه ایران، از جمله علی خامنه‌ای و همچنین شیوه دست‌یابی و آن‌ها به این دارایی‌ها و نحوه استفاده از آنها را اعلام کند.

این قانون وزارت خزانه‌داری آمریکا را مکلف به تهیه گزارشی از دارایی‌های منقول و غیرمنقول علی خامنه‌ای ولی فقیه رژیم، حسن روحانی، رئیس‌جمهور، اعضای شورای نگهبان، اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام، وزیر اطلاعات، رئیس سازمان اطلاعات سپاه پاسداران، فرماندهان سپاه، از جمله قاسم سلیمانی، فرمانده سپاه قدس کرد.

این قانون تاکید دارد که رهبران سیاسی، نظامی، نهادهای امنیتی، دولتی و سپاه پاسداران از طریق فساد و اختلاس فراگیر در نهادهای دولتی، به اموال هنگفتی دست یافته و باید شیوه دستیابی آنها به این دارایی‌ها و نحوه استفاده از آنها مشخص شود.

پیش از این در ماه سپتامبر ۲۰۱۷ موسسه غیردولتی بورگن که به موضوع مبارزه با فقر در سرتاسر جهان می‌پردازد اعلام کرد که سطح فقر مردم ایران در نتیجه فساد دولتی و چنبره طبقه حاکم بر ثروت‌های کشور، به شدت بالا رفته است.

براساس آمارها تنها ۵ درصد از جمعیت ایران که شامل رهبر و خانواده او و اطرافیان و وابستگانشان همه ثروت کشور را در دست دارند و ۹۵ درصد جمعیت کشور در فقر به سر می‌برند.
موسسه بورگن ثروت رهبر جمهوری اسلامی را حدود ۹۵ میلیارد دلار برآورد کرده است.

اشتراک گذاری

کامنت بگذارید

Please enter your comment!
Please enter your name here