در پایان مهلت ۴۸ ساعته، قطر به درخواست کشورهای عربی پاسخ داد

0
408
محمد به عبدالرحمن آل ثانی وزیر خارجه قطر
شیخ محمد بن عبدالرحمن آل ثانی، وزیر خارجه قطر امروز پاسخ کشورش را به امیر کویت تقدیم کرد

شبکه تلویزیونی الجزیره  گزارش داد کویت پاسخ دولت قطر را به فهرست مطالبات سیزده‌بندی چهار کشور عربی دریافت کرده است.

به گزارش خبرگزاری کویت محمد بن عبدالرحمن آل‌ثانی، در دیدار با صباح احمد جابر الصباح، امیر کویت، نامه امیر قطر را به وی تسلیم کرد.

عربستان سعودی به همراه امارات، بحرین و مصر از چندی پیش روابط خود را با قطر به اتهام حمایت این کشور از تروریسم قطع کردند و با ارائه فهرستی از مطالبات، به قطر ۱۰ روز مهلت دادند آن‌ را اجرا کند. این مهلت شب گذشته به پایان رسید و بنا بر درخواست کویت -که نقش میانجی در این تنش را ایفا می‌کند- تمدید شد.

تعطیلی پایگاه نظامی ترکیه در دوحه، تعطیلی شبکه تلویزیونی الجزیره و کاهش روابط با ایران از جمله مطالبات عربستان و متحدانش از قطر هستند.

قرار است وزیران خارجه عربستان سعودی ،‌بحرین ،‌مصر و امارات متحده عربی روز چهارشنبه در قاهره گردهم آیند تا در مورد آینده روابط با قطر مذاکره کنند.

کاخ سفید اعلام کرد دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری ایالات متحده، صبح روز ۲ژوئیه  با سران عربستان سعودی، قطر و ولیعهد ابوظبی گفت‌وگو و در مورد اختلافات ناشی از قطع روابط با دوحه، ابراز نگرانی کرده است

زیگمار گابریل وزیر خارجه آلمان نیز که روز دوشنبه سفر به چند کشور حوزه خلیج فارس را آغاز کرده است خواهان گفت‌وگوهای جدی برای پایان این بحران شده است؛ وی قرار است از عربستان سعودی، امارات متحده عربی و قطر دیدن کند..

اشتراک گذاری

کامنت بگذارید

Please enter your comment!
Please enter your name here