«پل رایان» خواستار تسریع تصویب طرح تحریمهای ایران- روسیه شد

0
492
پل رایان سخنگوی مجلس نمایندگان آمریکا
پل رایان سخنگوی مجلس نمایندگان آمریکا

به گزارش رویترز، «پل رایان» رئیس مجلس نمایندگان آمریکا روز پنج شنبه اعلام کرد که از تلاشها برای سرعت بخشیدن به روند تصویب لایحه تحریمهای ایران- روسیه حمایت می کند؛ لایحه ای که به رغم کسب آرای موافق در مجلس سنا، برای تصویب در مجلس نمایندگان با یک مشکل آیین نامه ای روبرو شد.
پال رایان در کنفرانس خبری خود که بطور هفتگی برگزار می شود، اظهار داشت که «اِد رویس» رئیس جمهوریخواه کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان «اشاره کرده است که خواهان پیشبرد سریع این لایحه است و ما این درخواست را محترم می‌شماریم».
«قانون مقابله با فعالیتهای ثبات زدای ایران» که دربردارنده تحریمهای جدیدی علیه روسیه نیز هست، هفته گذشته با اکثریت آراء (۹۸ رأی مثبت در برابر ۲ رأی منفی) در مجلس سنای آمریکا به تصویب رسید.
این طرح پیش از دریافت امضای ترامپ و تبدیل شدن به قانون، باید در مجلس نمایندگان آمریکا به تصویب برسد.
اما اعضای مجلس نمایندگان آمریکا دریافتند که این مصوبه مجلس سنا یک الزام قانونی را نقض می کند. این الزام قانونی بیان می دارد که فرآیند تصویب هر لایحه ای که درآمد دولت را افزایش می دهد، باید ابتدا از مجلس نمایندگان آغاز شود.
«کوین برادی» عضو مجلس نمایندگان آمریکا و رئیس جمهوریخواه کمیته «راهها و روشها» به خبرنگاران گفت که «این لایحه نهایی بند آغازین قانون اساسی را نقض کرد». با این حال، جمهوریخواهان مصرانه آن را یک مشکل آیین نامه ای می دانند.
کوین برادی با اعلام خبر همکاری رهبران مجلس نمایندگان با کمیته روابط خارجی این مجلس و سنا جهت تعیین نحوه پیشبرد این لایحه، گفت که سنا ممکن است با به روزرسانی سریع این لایحه و پس فرستادن آن به مجلس نمایندگان، این مشکل را برطرف نماید.

اشتراک گذاری

کامنت بگذارید

Please enter your comment!
Please enter your name here