دو واقعه توامان تروریستی در تهران و پی‌آمدهای آن

0
532
نیروهای حفاظت مجلس زیر تیرانداری تروریستها
ساختمان مجلس رژیم - نیروهای یکان حفاظت مجلس زیر تیرانداری تروریستهای داخل ساختمان هستند- ۷ژوئن۲۰۱۷

صبح امروز چهارشنبه ۱۷ خرداد (۷ژوئن) مهاجمان مسلح به ساختمان مجلس رژیم و قبر خمینی حمله کردند. طبق آمار رسمی در این دو حمله ۱۳ تن کشته و ۴۳ تن زخمی شده اند و بر اساس آخرین خبر اعلام شده همه مهاجمین که ۶ تن بودند کشته شده اند.

داعش، با انتشار بیانیه‌ای ضمن اعلام این‌که افراد این گروه مسئول حملات چهارشنبه در تهران بودند، تهدید کرد که حملات بیشتری علیه ایرانیان در راه است.
رضا سیف‌اللهی، دبیر شورای عالی امنیت ملی رژیم به تلویزیون شبکه ۲ گفت: «هویت این افراد از بعضی مناطق ایران است که به داعشی‌ها پیوسته بودند و در آن مناطقی که داعش اعلام خلافت کرده بود با آنها همکاری می‌کردند».

موضع رژیم :

بلافاصله بعد از وقوع این رویداد و در شرایطی که هنوز تیراندازیها در مجلس ادامه داشت، عوامل ولی فقیه رژیم شروع به حمله به مخالفین نظام و به جناح روحانی کردند با استدلال اینکه با تبلیغات و کارهایشان باعث ضعف نظام شده اند و از این حادثه دنبال مشروعیت بخشیدن به سرکوب و اعدام در دهه ۶۰ تا قیام ۸۸ و سالهای بعد بودند.
خامنه‌ای حوادث امروز تهران را «این ترقه بازیها » و ناچیز نامید، که «تاثیری در ملت» ندارد –و البته نگفت که تنها توجیه برای سلب آزادیهای فردی و اجتماعی، حفظ امنیت و عنوان امن ترین کشور خاورمیانه بود.
روحانی گفت، «حادثه غیر منتظره نیست» و مثل همیشه فراخوان به همکاری منطقه‌ای علیه تروریسم داد ، نمایندگان مجلس بعد از سخنان لاریجانی در رابطه با حوادث امروز در مجلس شعار «مرگ بر آمریکا» سردادند.
ولی موضعگیری اصلی را سپاه پاسداران داشت که به نقطه نگرانی اصلی رژیم انگشت گذاشت و در اطلاعیه‌ای گفت، … «ملت ایران این اقدام تروریستی را که یک هفته پس از جلسه مشترک رئیس‌جمهور آمریکا با سران یکی از دول مرتجع منطقه که حامی تروریست‌های تکفیری است معنادار و بر عهده گرفتن مسئولیت آن توسط داعش را بیانگر دست داشتن آنها در این اقدام سبعانه می‌داند»
لابی رژیم در آمریکا تلاش کرد از این نمد کلاهی برای رژیم ببافد و با چسباندن این واقعه به عربستان و مجاهدین خلق خواستار «موضع گیری ترامپ» علیه این واقعه شد و تمایل داشت حوادث تروریستی امروز تهران در حرکت سنا را برای اعمال تحریمها کند سازد.

مواضع کشورها :

عادل الجبیر وزیر خارجه عربستان سعودی گفت، حملات تروریستی را هر کجا که باشد, محکوم کرده است. وی با رد اتهامات رژیم ایران مبنی بر دخالت عربستان در این ماجرا گفت، هیچ مدرکی مبنی بر این که سعودی ها پشت حملات تهران باشند وجود ندارد و افزود نمی داند چه کسی مسئول آن است.
دونالد ترامپ در بیانیه‌ای بمناسبت حادثه تروريستى تهران گفت برای قربانیان بی‌گناه آن دعا می‌کند و در ادامه بیانیه خود گفت، کشورهایی که از تروریسم حمایت می‌کنند، خود در معرض خطر قربانی شدن توسط شرارتی که خود ترویج می‌کنند قرار می‌گیرند.
سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا هیترنوئرت گفت، پلیدی تروریسم جایی در جهان صلح دوست و متمدن ندارد و گفت که آمریکا به قربانیان و خانواده هایشان تسلیت می گوید.
و علیرغم خواست رژیم و لابی آن ،  جمهوریخواهان و دمکرات ها در کنگره در یک رای گیری آیین نامه ای برای اعمال تحریم های جدید پیش رفتند.یک رای گیری دوحزبی قوی ۹۲ رای موافق بر ۷ رای مخالف صورت گرفت.
اعضای شورای امنیت سازمان ملل در آغاز جلسه امروز خود در نیویورک به احترام قربانیان حملات تهران یک دقیقه سکوت کردند. این شورا بیانیه‌ای در محکومیت این حمله و همدردی با قربانیان صادر کرد که در آن این حمله را بزدلانه و وحشیانه توصیف کرد.

تناقضات

مجموعه ساختمانهای مجلس رژیم بشدت توسط یکان حفاظت سپاه پاسداران حفاظت میشود. یکی از زخمی های واقعه تیراندازی امروز هنگام بازدید وزیر بهداشت از مجروحین گفت ، ما را حتی نگذاشتند یک خودکار ببریم داخل، همینطوری فقط گفتند کاغذ و مدارکتان را می بریم بالا، چطور میشه توی قوه مقننه، توی بهارستان با اسلحه میان داخل.

همچنین در خبرهایی که بلافاصله بعد از این واقعه تروریستی منتشر شد، خبرگزاری کار ایران, ایلنا, خبر داد که یکی از مهاجمان به قبر خمینی خود را منفجر کرده و دو فرد دیگر دستگیر شده‌اند. همچنین به گزارش خبرگزاری ایسنا اکبر رنجبرزاده, عضو هیئت رئیسه مجلس گفت یک فرد مسلح دستگیر شده است. ولی در خبرهای بعدی دیگر خبری از دستگیری نیست و همه مهاجمین کشته میشوند.

یکی ازتروریستها در قبر خمینی خودش را منفجر میکند
شعله‌ای که در عکس دیده میشود، یکی از تروریست‌های مهاجم به قبر خمینی خودش را منفجر می‌کند- ۷ژوئن۲۰۱۷
اشتراک گذاری

کامنت بگذارید

Please enter your comment!
Please enter your name here