محاکمه در مورد برج دفتر نیویورک مرتبط با ایران شروع می شود

0
509
ساختمان ۳۶ طبقه موسوم به علوی در منطقه منهتن نیویورک

رویتر, ۳۱ مه۲۰۱۷ – قضات دادگاه فدرال منهتن روز سه شنبه دادگاه چند هفته یی را برای تعیین سرنوشت برج دفتر منهتن مربوط به شاه ایران را شروع کردند. دولت آمریکا تلاش دارد این برج را بخاطر منافع مردمی که پیگیر حکم دادگاه مرتبط با مورد تروریستی علیه ایران بوده اند را توقیف نماید.
دولت آمریکا گفته است بنیاد غیرانتفاعی علوی که صاحب عمده ساختمان «خیابان پنجم۶۵۰» می باشد عامدانه از طرف دولت ایران عمل کرده که نقض تحریمهای آمریکا می باشد.
مارتین بل وکیل دولتی آمریکا روز سه شنبه طی اطلاعیه یی به قضات گفت این بنیاد می دانسته است که صاحب مشترک این ساختمان بنام آسا کورپ (Assa Corp ) نیز مورد پشتیبانی حمایت بانک ملی است که بانکی دولتی می باشد و آسا کورپ خود نیز عنصر دولت ایران می باشد.
جان گلیسون برای بنیاد علوی تصویر دیگری از این ماجرا داده و گفته است علوی روی ماموریت برای ارتقای فرهنگ اسلامی و ارائه خدمات اجتماعی استفاده می شده است…
این بنای ۳۶ طبقه درست در شمال مرکز راکفلر در خیابان سنت پتریک واقع شده است و محتمل است که صدها میلیون دلار [فروش داشته باشد] .
بنا به یک پرونده دولتی, این بنیاد نزدیک به ۳۹ میلیون دلار بلحاظ اجاره این بنا از ۱۹۹۹ تا ۲۰۰۷درامد داشته است.
در ۲۰۱۴ پریت بهارا (Preet Bharara ) وکیل وقت آمریکا در منهتن با کسانی که حکم دادگاه مرتبط با تروریسم را علیه ایران برنده شده بودند به توافقی رسید. مطابق این توافق, مقامات فدرال این بنا و سایر دارایی های علوی را توقیف می کنند و آنها را می فروشند و ادامه اینکار را به آنها که حکم دارند می سپارند.
کاترین فارست قاضی دادگاه محلی آمریکا در ۲۰۱۳ حکم داد که دولت ممکن است این بنا را توقیف کند چرا که دریافته است صاحبان این بنا بطور غیرقانونی برای پوشش دارایی های ایران کار می کرده اند

اشتراک گذاری

کامنت بگذارید

Please enter your comment!
Please enter your name here